Seçimlere az bir süre kala Millet İttifakı mitinglerine aktif olarak katılan ABB Başkanı Mansur Yavaş ile AK Parti Milletvekili Alpay Özalan arasında yaşanan polemik gündemi salladı.

Geçtiğimiz gün Ordu'daki mitingde konuşan Mansur Yavaş, Alpay Özalan'ın kendi sözlerini değiştirerek sosyal medyada paylaştığını iddia ederek, şu ifadeleri kaydetti:

 “Kasları beyninden fazla gelişmiş trol bir milletvekili var. Trollük yapacağım diye uğraşıyor. Benim sözlerimi kesmiş. Dedim ki ‘asıl gündem seçim ve geçim.’ 14’ünden sonra İHA’lar, SİHA’lar tekrar görev alanına dönecek. Ama siz işsizlikle enflasyonla baş başa kalacaksınız. Gerçek gündem budur.”

Asgari ücret zammında yeni konuşulan tutar ortaya çıktı Asgari ücret zammında yeni konuşulan tutar ortaya çıktı

Yavaş'ın açıklamalarının odağında bulunan Özalan ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sert sözlerle Yavaş'a yanıt verdi.

HDP'nin Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na sunduğu destek üzerinden Yavaş'ın tavrını eleştirdi:

"Mansur Yavaş denilen kendini bilmez aklınca bana hakaret etmiş. Yahu sen zeka seviyen bilindiği için 4 yıldır konuşturulmayan bir çapsızsın. Kendi parti bile bile sana bu muameleyi yaparken, beyin konusuna girmen senin için biraz riskli değil mi? Konuştukça batma diye yıllarca konuşturulmadın.

"VATANSEVERİM DİYE ORTALIKTA GEZİYORSUN"
Şimdi de Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'ye ve Selo'ya verdiği tavizlerin üzerini örtmek için ortalığa salındın. Dağdaki terörist elebaşları Kılıçdaroğlu'nu açık açık destekliyor. Sen de vatanseverim, adamım diye ortalıkta geziyorsun. Muhalefetin rezilliklerini örtmeye çalışıyorsun. Senin vatanın neresi, hangi vatanı seviyorsun?''