Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adaylığı için masada sürekli anılan Mansur Yavaş'ın adaylığına birçok kesimin çok sıcak baktığı hatta kendisinin aday olması için İYİ Parti lideri ve seçmenlerinin birçok çalışma yaptığı belirtilirken, Yavaş'ın adaylığa sıcak bakmadığı belirtildi.

Dün Batıkent Rekreasyon Alanı ile 10 Adet Parkın Temel Atma ve Açılış Töreni'nde konuşan Mansur Yavaş, CHP liderine  “Bu yıl içerisinde İnşallah buranın açılışında hep birlikte yaparız. Temennimiz cumhurbaşkanı olarak teşrif etmeniz” diye konuşması cumhurbaşkanı adaylığına nokta koyduğu şeklinde yorumlandı. 

Bu sözlerin ardından YouTube programı BabalaTV ile gündeme gelen Oğuzhan Uğur da Yavaş ile diyaloğunu sosyal medya üzerinden paylaştı.

Oğuz Uğur, paylaşımında Yavaş'ın ''aday olmayı düşünüyor musunuz?'' sorusuna  verdiği yanıtı şu sözlerle açıkladı:

"Mansur Bey'e, 'aday olmanızı isteyen çok, düşünmüyor musunuz?' diye sorduğumda bana, 'Kemal Bey, benim için çok savaştı, asla önüne geçmem, masa ne derse o' demişti. Tek kamera yokken… Bu samimiyete ve vefaya pek az şahit olduk cidden. Kendisi madem açıldı, ben de döküleyim dedim."