Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sincan Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında kısa bir dönem daha görev yaparak Türkiye'ye belediyecilik anlayışını öğretmek istediğini belirtti. Yerel seçimlere sayılı günler kala, başkent Ankara'da adaylar kampanyalarını sürdürürken, Yavaş'ın bu açıklamaları dikkat çekti.

Öğretmen atamaları ne zaman? Milli Eğitim Bakanı Tekin'den açıklama Öğretmen atamaları ne zaman? Milli Eğitim Bakanı Tekin'den açıklama

Mansur Yavaş'ın konuşmasında vurguladığı temel nokta, hizmetlerin niteliği ve kent sakinlerinin refahıydı. Beton ve plastik projeler yerine, halkın günlük yaşamını kolaylaştıracak, gelir seviyesini artıracak hizmetlerin öncelikli olması gerektiğini savundu. Aynı zamanda, önceki projelerinin uygulanmasının engellendiğini, belediye meclisinde bekleyen taleplerinin olduğunu ifade ederek, bu durumun halka hizmet etmek isteyen bir belediye başkanı için üzücü olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanına yaptığı ziyarette de taleplerini ilettiğini ancak isteklerinin karşılanmadığını belirten Yavaş, ilçe belediye başkanlarının da kendi ilçeleri için talepte bulunmadığını söyledi. Bu durumun, partizanlık yerine halkın çıkarlarını önemsediğini ve herkesin ortak amaç için bir araya gelmesi gerektiğini gösterdiğini ifade etti.

Sincan'daki konuşmasının ardından Keçiören'e geçen Yavaş, yaptığı konuşmada artık son döneminde olduğunu ve bir dönem daha görev yaparak Türkiye'ye belediyecilik anlayışını öğretmek istediğini belirtti.