Kuyumcu Zekeriya Tonyalı'dan değerlendirmeler

Zekeriya Tonyalı, yıllardır altın piyasasında bir isim olarak, durumu şu şekilde açıklıyor: "Altının durgunluğu küresel etkilerden kaynaklanıyor. Dünyada birçok insan, Eylül ayının sonlarına doğru altın fiyatlarında büyük bir yükseliş olacağını tahmin ediyor. Yıllarca altının ons fiyatı 1.900-1.920 dolar arasında dolaşıyordu, bu durum maliyetini karşılamıyordu. 2.500 TL civarında bir fiyat beklentisi var, ki bence bu gayet mümkün. Önümüzdeki günlerde neler olacağını zaman gösterecek."

Uzmanlar altın yatırımını tavsiye ediyor

Kuyumcu Erhan Şakar da yatırımcıların endişe etmemesi gerektiğini belirtiyor: "Altın, uzun vadede her zaman kazandıran bir yatırım aracıdır. Altına yatırım yapmayı kesinlikle öneririm. Son birkaç günde piyasada belirli bir anormallik var; bu, yaz sezonunun sona erip kış sezonuna geçiş yapılmasından kaynaklanıyor. Genel piyasa koşullarında doğal olarak bir daralma yaşanacak. Ancak yatırımcılar yıl sonuna kadar altının fiyatının 2.000 TL'yi göreceğini söylüyorlar."

Bayram namazı saat kaçta? İstanbul Ankara İzmir ve il il bayram namazı saatleri... Bayram namazı saat kaçta? İstanbul Ankara İzmir ve il il bayram namazı saatleri...

Yıl sonu tahminleri yatırımcıları umutlandırıyor

Altın yatırımı yapanlar için bu durgun dönem, sadece geçici bir süreç gibi görünüyor. Hem yerel hem de uluslararası uzmanlar, yıl sonuna doğru fiyatların yükseleceği konusunda hemfikir. Yani altın, her zaman olduğu gibi yatırımcısını yine üzmeyecek.