Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Bu yıl Kurban Bayramı 16 Haziran Pazar günü başlayacak ve arefe günü yarım gün olacak. Bayram tatili planı yapmak isteyenler, tatil süresinin 9 güne uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor. Özel sektör ve kamu kurumu çalışanları, tatillerini bayrama denk getirmeyi hedefliyor. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor ve 9 gün olacak mı?

Kurban Bayramı tatili, havaların ısınmasıyla birlikte daha fazla sorgulanmaya başladı. Normal takvimde Kurban Bayramı 4 gün sürüyor. Bu yıl bayramın ilk günü Pazar gününe denk gelirken gözler 9 gün tatil için alınacak karara çevrildi.

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Mü Olacak?

2024 yılında Kurban Bayramı Haziran ayına denk geliyor. Arefe günü olan 15 Haziran Cumartesi, yarım gün olarak kabul ediliyor. Kurban Bayramı'nın ilk günü ise 16 Haziran Pazar olacak ve bayramın son günü 19 Haziran Çarşamba gününe denk geliyor.

AFAD açıkladı: Akdeniz'de panik yaratan deprem! AFAD açıkladı: Akdeniz'de panik yaratan deprem!

Kurban Bayramı tatil süresiyle ilgili olarak gözler Kabine Toplantısı'na çevrildi. Normal şartlarda Kabine Toplantısı her iki haftada bir organize ediliyor. Bayram tatili, arefe günüyle birlikte normalde 4.5 gün sürüyor.

Önümüzdeki Kabine Toplantısı'nın 3 Haziran tarihinde yapılması bekleniyor ve Kurban Bayramı tatiliyle ilgili alınacak kararın bu toplantıda açıklanması öngörülüyor.

Kurban Bayramı Takvimi

  • Kurban Bayramı Arefe Günü: 15 Haziran Cumartesi 2024
  • Kurban Bayramı 1. Günü: 16 Haziran Pazar 2024
  • Kurban Bayramı 2. Günü: 17 Haziran Pazartesi 2024
  • Kurban Bayramı 3. Günü: 18 Haziran Salı 2024
  • Kurban Bayramı 4. Günü: 19 Haziran Çarşamba 2024

Tatil süresinin 9 güne uzatılıp uzatılmayacağı, Kabine Toplantısı'ndan çıkacak kararla netlik kazanacak. Tatil planları yapan vatandaşlar, hükümetten gelecek açıklamayı bekliyor.