NTV'nin aktardığı habere göre, İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki bir kadın giyim mağazasında yaşanan olayda, Amerika'da yaşadığını iddia eden bir Filistinli turist, beğendiği bir elbise için 2500 lira ödedi. Ancak turist, mağazadan ayrıldıktan sonra, yaptığı alışveriş için bankaya iptal talebinde bulundu.

İade Talebi ve Banka Hesabı Blokajı

Olayın ardından, turist alışverişini iptal ederek parayı geri istedi. Banka da, işletme sahibinden ödemenin iadesi için hesabın bloke edilebileceğini belirtti. İşletme sahibi ise güvenlik kamerası kayıtları ve fişiyle durumu kanıtlamaya çalıştı.

Açık Lisenin Kapıları Onlara Kapandı! Örgün Eğitime Teşvik, Dershanelere Kilit! İşte MEB'in Yeni Stratejisi Açık Lisenin Kapıları Onlara Kapandı! Örgün Eğitime Teşvik, Dershanelere Kilit! İşte MEB'in Yeni Stratejisi

Avukatlardan Uyarı Geldi

Avukatlar, benzer durumlarla karşılaşan işletmeleri uyararak, yapılan işlemlerin kayıt altına alınması gerektiğini belirtti. Özellikle yabancı müşterilerle çalışan işletmelerin, işlem sliplerini saklaması ve güvenlik kamerası kayıtlarını tutması önem arz ediyor.