Kocaeli'nin İzmit ilçesinde damatlık ve gelinlik giydirilen 14 ve 15 yaşlarındaki iki çocuğa sokakta düğün yapıldığı ihbarı üzerine polis baskın yaptı, tören sonlandırıldı. Düğün yapmadıklarını, söz kestiklerini söyleyen çocukların babaları M.S. ve H.F. hakkında adli işlem başlatıldı.

Olay, dün akşam saatlerinde İzmit ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi'nde meydana geldi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, küçük yaştaki iki çocuğa sokakta düğün yapıldığı ihbarını aldı. İhbarı değerlendiren polis ekipleri, baskın düzenleyerek duruma müdahale etti. Gelinlik giydirilen kız çocuğu E.F. (14) ve damatlık giydirilen S.S. (15) için düğün yapıldığını tespit eden ekipler, töreni sonlandırdı.

HSK Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesini Tamamladı HSK Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesini Tamamladı

Çocukların babaları M.S. ve H.F. ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. İfadelerinde düğün yapmadıklarını, sadece söz kestiklerini belirten M.S. ve H.F. hakkında 'Aile yükümlülüğünü ihlal' suçlamasıyla adli soruşturma başlatıldı. İfadelerinin alınmasının ardından, her iki baba da serbest bırakıldı.