Kızılcık Şerbeti dizisinin çalkantılı karakteri 'Nilay'ı canlandıran Feyza Civelek, uyuşturucu skandalında adı bir kez daha gündeme geldi. Civelek'in, kendisine uyuşturucu getiren torbacı Selçuk Ç. ile arasında geçen telefon konuşmaları, olayın boyutunu daha da belirginleştirdi.

29 Ekim gecesi yaşanan olayda, Civelek, 6 bin lira karşılığında uyuşturucu sipariş etti. Ancak uyuşturucu satıcısı, Ulus'ta oturduğu evin yakınına geldiğinde sivil polis ekiplerince yakalandı ve üzerinden 1.5 gram uyuşturucu çıktı.

Polislerin arama yaptığı sırada Civelek'in uyuşturucu satıcısına "Getirdin mi malzemeyi" demesi üzerine uyuşturucu ticareti açığa çıktı.

Karakoldaki ifadesinde Civelek, "Ben ilk defa uyuşturucu madde kullanacaktım. Alkollü olduğum için getiren şahısları hatırlamıyorum. Yaşanan olaydan dolayı üzgünüm" şeklinde savunma yaptı.

Torbacı Selçuk Ç. ise gözaltına alınıp tutuklandı ve "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan en az 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ancak Civelek'e, sipariş ettiği uyuşturucu eline geçmediği için takipsizlik kararı verildi.

Civelek'in, uyuşturucu satıcısıyla yaptığı konuşmalarda, uyuşturucu maddeyi daha ucuza alabilmek için pazarlık yaptığı ve iki ayrı uyuşturucu maddesinin isimlerini kodladığı belirlendi.

Pendik'te parçalanmış ceset | Bir kişi gözaltına alındı, kurbanlık dağıtır gibi parçaları kovayla dağıtıp atmış Pendik'te parçalanmış ceset | Bir kişi gözaltına alındı, kurbanlık dağıtır gibi parçaları kovayla dağıtıp atmış

İşte dava dosyasına yansıyan, torbacı Selçuk Ç. ile Feyza Civelek arasında geçen telefon konuşmalarından bir kesit:


F.C.: Gelir misin? 1 T + taksi parası olacak.
S.Ç.: Ulusa mı?
F.C.: Evet S.Ç.: 3200 lira yapıyor. 15 dakika beklememiz lazım. Yemek yapıldı.
F.C.: Ne zaman çıkarsın yani?
S.Ç.: Kuruması lazım. 15 dakika.
F.C.: Kurumasın boş ver peçeteye koy getir işte. Hadi çık gel. 3 bin 200. Gelmen kaç dakika, 10 dakika buradasın dimi. Bir şey soracağım. 1.5 T (1.5 gram taş madde) Yarım L (yani toz madde), + taksi ne kadar yapıyor? Çıktın mı? Selçuk bir şey sordum? Ne aldın yanına?
S.Ç.: Çıktım. Fiyat değişti.
F.C.: Ne fiyatı değişti? Daha 1 saat oldu alalı. Bugünlük eski fiyattan yap. 1.5 T, yarım L, taksi?
S.Ç.: 6 bin lira toplam.
F.C.: Yanında ne kadar T var? Söyle ona göre hesaplayacağım? Söylesene? Teklifi kabul etmiyorum.
S.Ç.: Gel bekliyorum.
F.C.: Neredesin. Ayır 1 T yarım T diye.