Sunuculuğunu ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun yaptığı, ATV'nin sevilen yarışma programı 'Kim Milyoner Olmak İster', 16 Eylül Cuma akşamı yeni bölümüyle ekranlara geldi. 200 bin TL değerindeki Türk Dil Kurumu (TDK) sorusu, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. İlk anda doğru şıkkı söyleyen yarışmacı, "Son kararım" demeden önce risk almamayı tercih etti.

Türk televizyonlarının uzun soluklu bilgi yarışması 'Kim Milyoner Olmak İster?'in yeni bölümünde dikkat çeken anlar yaşandı. ATV'nin fenomen programı, hem yarışmacıları hem de ekran başındakileri şaşırtan soru ile ters köşe yaptı. 200 bin TL'lik 10'uncu soruya açtırmayı başaran yarışmacı, "kolay" olarak yorumlanan imla sorusunda takıldı.


DOKUZ SORU, ÜÇ JOKER, 100 BİN TL

Kazanacağı parayı kendi ve kardeşlerinin eğitim hayatında kulanmayı düşündüğünü söyleyen, Tıp Fakültesi'nde öğrenci olan Umut adındaki yarışmacı, üç joker hakkının da yardımıyla dokuz soruyu doğru cevap vererek, başarılı bir performans sergiledi.

-Karşısındakine hangisini söyleyen biri, ona muhtemelen 'Çok iyi dans ettin' demek istiyordur? Doğru cevap: Döktürdün
-Genellikle çok yumuşak ve tüylü şeyler için kullanulan ifade hangisidir? Doğru cevap: Pofuduk
-Hangisi 'Harry Potter' adlı kitap ve film serisindeki Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nda öğretilen derslerden biri değildir? Seyirci jokeri ile doğru cevap: Beden eğitimi
-En büyük negatif çift sayıyla en küçük pozitif tek sayının toplamı kaçtır? Doğru cevap: -1
-Bir ilaç kutusunun üzerinde yazan hangi kelime o ilacın 'ağrı kesici' olduğunu belirtir? Doğru cevap: Analjezik
-Dinlediğiniz 'Salını Salını' adlı şarkıyı kim seslendirmektedir? Telefon jokeri ile doğru cevap: Murat Kekilli
-Hangisi Hüseyin Rahmi Gürpınar'a ait bir eser değildir? Doğru cevap: Esir Şehrin İnsanları
-1976'da bir açık artırmada, o dönem NASA'da stajyer olan Gary George hangisini yaklaşık 218 dolara satın almış ve 2019'da 1,82 milyon dolara satmıştır? Yüzde 50 joker hakkı ile doğru cevap: Apollo 11 Ay'a iniş video kasetleri
-Hangisi yanardağ değildir? Doğru cevap: Palandöken Dağı

632582d386b2451460111613

AKLINDAKİ CEVAP DOĞRU ÇIKTI

Soru: TDK'ya göre günümüz Türkçesinde yazılışı yanlış olan hangisidir?
A- Kırklareli'ne
B- Rumeli'de
C- Eminönü'ne
D- Osmaneli'ne

90 Bin Taşeron İşçiye Kadro Ne Zaman Gelecek? Kimler Yararlanabilecek? Çalışmalar Bitti Mi? 90 Bin Taşeron İşçiye Kadro Ne Zaman Gelecek? Kimler Yararlanabilecek? Çalışmalar Bitti Mi?

632582db86b2451460111615
Doğru şıkkı bilmesine ve "Bu soruya cevap vereceğim" demesine rağmen daha sonra yanıtından emin olamayan yarışmacı, kazandığı 100 bin TL'yi alarak, yarışmadan çekilmeye karar verdi. Sosyal medyada pek çok kullancı, doğru cevabı "B şıkkı Rumeli'de" olan 200 bin TL için sorunun çok kolay olduğu yorumunda bulunurken, yarışmacının cevap hakkını kullanmamasının şaşkınlığını yaşadı.

632582c286b245146011160f