Türkiye sandık başına gitmeye hazırlanırken, Kılıçdaroğlu'nun kredi borcu olanlara verdiği vaat gündemi salladı.

Sosyal medya hesabından videolu bir paylaşımda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmaları halinde bireysel kredi kartı borçlarının faizinin silinerek sadece ana paranın alınacağını duyurdu. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN KREDİ KARTI VAADİ

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kaydetti:

''Sevgili vatandaşlarım. Zor durumda olduğunuzu biliyorum. Borçlarınızı ödemekte büyük zorluklar çektiğinizi de biliyorum. İcra dairelerindeki milyonlarca dosyayı da biliyorum. İktidara gelir gelmez bireysel kredi kartı borçlarınıza kesin çözüm getireceğim. Erdoğan'ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş borçlarınızı, devletimizin hazinesi bankalardan devralacak. Bankalarla masaya oturacağız ve belli bir kırımla bu borçları üstleneceğiz.
Borç altında ezilen vatandaşımız için kolaylaştırıcı ödeme çözümleri sunacağız. Kredi kartı borcunun sadece anaparası tahsil edilecek, o da 36 ay taksitle. Faizin tamamı silinecek. Böylece yüz binlerce vatandaşımız bu yükün altında ezilmekten kurtulacak. Rahat bir nefes alacak. Borç batağı yüzünden yuvalar dağılmayacak. Sevgili yurttaşlarım, 28 Mayıs artık bir seçimin ötesinde bu ağır borçlardan kurtulma veya ülkece borç batağına saplanma referandumudur. Vatanını seven, yarınını düşünen sandığa gelsin, oy versin.''

Kemal Kılıçdaroğlu'nun geniş yankı uyandıran vaadine ilk yanıt AK Parti'li Dağ'dan geldi. Dağ, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu'nun çıkışını "dolandırıcılık" olarak nitelendirdi.

Hamza Dağ'ın gündem olan paylaşımı ise şu şekilde: