Mobil Uygulama Dolandırıcılığına Büyük Darbe! 146 Şüpheli Tutuklandı Mobil Uygulama Dolandırıcılığına Büyük Darbe! 146 Şüpheli Tutuklandı

Hakkari'de Eğitime 1 Gün Ara

Hakkari Valiliği, son üç gündür süren yoğun kar yağışı sebebiyle 15 Ocak Pazartesi günü il genelinde tüm eğitim kurumlarında eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini açıkladı. Karar, kreş, anaokulu, ilk ve orta dereceli eğitim kurumları ile özel öğretim kursları, Halk Eğitim Merkezleri ve Rehberlik Araştırma Merkezlerini kapsıyor. Aynı gün kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personeller de idari izinli sayılacak.

Trabzon'da Taşımalı Eğitime Ara

Trabzon Valiliği, karlı ve buzlu hava koşulları nedeniyle 15 Ocak Pazartesi günü sadece taşımalı eğitim yapan öğrenciler için eğitime ara verileceğini duyurdu. Açıklamada, "Mahalle yollarımız açık durumda olmasına rağmen, meteorolojik raporlara göre bu gece buzlanma riski bulunmaktadır. Bu nedenle ilk ve orta dereceli okullar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerindeki taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir" ifadeleri kullanıldı. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de bu süreçte idari izinli sayılacak.