Önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili, 'İstanbul için aşkla çalışmaya devam edeceğiz. Kanal İstanbul projesiyle şehrimize yeni bir soluk boğazı açarak hem Boğaz'ın yükünü hafifletecek hem de İstanbul'un marka değerini yükselteceğiz. Kanal İstanbul'u er geç ülkemize kazandırmakta kararlıyız. 1994'ten beri çalışmalarımızı engellemek isteyenleri dinlemedik.'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbullulara bir de müjde verdi. Açılışı gerçekleştirilen Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosunın 1 ay boyunca ücretsiz hizmet vereceğini belirtti.

"Günde 800 bin yolcu kapasiteli bu metro hattı sayesinde Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na 24 dakikada ulaşılabilecek. Metro hattımız 1 ay süreyle ücretsiz hizmet verecek"

"İstanbul'un raylı sistemlerle ulaşılamayan bölgesi kalmayacak"

''İstanbul dünyada en fazla raylı sistem yapılan şehirlerin başında geliyor. İstanbul'un trafik sorununu raylı sistemlerle çözme sözümüz adım adım yerine getiriyoruz. Devam eden projeler tamamlandığında da İstanbul'un raylı sistem hattını 380 kilometrenin üstüne çıkarmış olacağız. İstanbul'un raylı sistemlerle ulaşılamayan bölgesi kalmayacak.''

Cumhuriyet tarihindeki en büyük ikinci deprem! Cumhuriyet tarihindeki en büyük ikinci deprem!