İYİ Parti'de İstifa Depremi! Parti'nin Elinde Sadece Bir Belediye Kaldı İYİ Parti'de İstifa Depremi! Parti'nin Elinde Sadece Bir Belediye Kaldı

Hangi kurumlar, hangi pozisyonlara alım yapacak?

Toplamda 27 kamu kurumu personel alımı gerçekleştirecek. Bu kurumlar arasında 1 bakanlık, 2 belediye, 19 üniversite, TÜİK, EGM, İletişim Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı bulunuyor. Alım yapılacak pozisyonlar ve başvuru şartları Resmi Gazete’de yayımlandı. 24 kamu kurumu, işçi ve memur alımları için gerekli şartları ve son başvuru tarihlerini açıkladı.

TÜİK’ten farklı pozisyonlara alım

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), merkez ve taşra teşkilatlarında çalıştırılmak üzere toplamda 55 sözleşmeli personel alacak. Bu alımlar kapsamında 28 anketör, 22 temizlik görevlisi ve 5 teknisyen istihdam edilecek. Başvurular 24 Haziran 2024’te başlayıp, 8 Temmuz 2024 tarihinde sona erecek.

EGM’den İngilizce öğretim görevlisi alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı, Yabancı Diller Birimi'nde İngilizce alanında 10 öğretim görevlisi alacak. Başvurular 24 Haziran 2024’te başlayacak ve 8 Temmuz 2024’te sona erecek.

Sağlık Bakanlığı'ndan dev personel alımı

2024 yılı sonuna kadar 36 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. Eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında, sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla bu alımlar gerçekleştirilecek. Alımlar arasında 1 diyetisyen, 9 ebe, 2 hemşire, 25 sağlık memuru, 1 sağlık teknikeri, 3.498 tabip ve 32.464 uzman tabip bulunuyor.

Belediyelerden yeni istihdam fırsatları

İzmir ili Karabağlar Belediye Başkanlığı, 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P93 puan türünden en az 65 puan alan ve belirli ön lisans programlarından mezun olan 1 kadın ve 7 erkek zabıta memuru alacak. Başvurular 22 Temmuz’da başlayıp 26 Temmuz’da sona erecek. Siirt ili Baykan İlçesi Atabağı Belediye Başkanlığı ise KPSS P3 puan türünden en az 65 puan almış, inşaat teknikerliği veya ilgili alanlarda ön lisans eğitimini tamamlamış 1 memur alımı yapacak. Başvurular 22 Temmuz’da başlayacak ve 26 Temmuz’da sona erecek.

Üniversitelerden geniş çaplı alımlar

Toplamda 19 üniversite, çeşitli pozisyonlar için personel alımı yapacak. Bu üniversiteler arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Milli Savunma Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi bulunuyor.