Ümraniye'de bir öğrencinin sınıfta kalması nedeniyle okul idaresiyle görüşmeye giden bir şüpheli, öğretmeni darp ettiği için tutuklandı. İbrahim Durmaz adlı şüpheli, ifadesinde yaşananları "O sinirle 1 kez yumruk attım" şeklinde açıkladı.

Donör son anda vazgeçti, 20 yaşındaki hasta hayatını kaybetti Donör son anda vazgeçti, 20 yaşındaki hasta hayatını kaybetti

Olay, 30 Ağustos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde meydana geldi. İbrahim Durmaz, kız kardeşinin sınıfta kalması üzerine okul idaresiyle görüşmek üzere okula gitti. Ancak, görüşme sırasında tartışma çıktı ve Durmaz, Vedat isimli öğretmene yumruk atarak darp etti.

Tutuklanma Kararı

Yaşanan olayın ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı ve İbrahim Durmaz tutuklandı. Durmaz, "Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İfadesindeki Açıklamalar

Durmaz, hakimlik ifadesinde yaşananları şu şekilde aktardı: Kız kardeşinin morali bozuk bir şekilde eve geldiğini belirten Durmaz, okulda öğretmenler odasında yaşananları duyduktan sonra içeri gittiğini ve Vedat hocayla konuşmaya başladığını ifade etti. Durmaz, hocanın kendisine "ulan" dediğini ve sinirle tek bir yumruk attığını söyledi. Ancak, diğer kişilerin kendisine saldırdığını ve kendisinin yerdeyken başka bir öğretmene yumruk atamayacağını savundu.