İstanbul Beylikdüzü'nde gerçekleşen trafik kazasında, kırmızı ışıkta geçen bir korsan taksi, kavşakta bir trafik polis ekibiyle çarpıştı. Kaza anı kask kamerasına saniye saniye yansırken, olayda 3'ü polis memuru ve 2'si çocuk olmak üzere toplamda 6 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı, korsan taksi trafikten men edildi ve sürücüye ciddi para cezası uygulandı.

Kaza, Beylikdüzü Kavaklı Mahallesi'nde saat 18.00 sularında meydana geldi. Beylikdüzü Trafik Denetleme Büro Amirliği'nde görevli polis memuru O.B.B., 34 A 73605 plakalı polis aracıyla kavşakta seyir halindeyken, Kazım D. (55) kontrolündeki 55 KM 240 plakalı korsan taksi kırmızı ışıkta geçerek polis aracıyla çarpıştı.

Yaralılar ve Kaza Anı

Kaza sonucunda, polis aracında bulunan memurlar O.B.B., S.A. ve kadın memur M.S.Y. yaralandı. Korsan takside bulunan Hilal G. (33) ve çocukları S.G.K. (6) ile A.K.K. (8) de yaralandı. Kaza anı, kask kamerası tarafından kaydedildi ve kamuoyuna yansıdı.

2024 YKS tercihleri için en fazla kazandıran bölümler açıklandı 2024 YKS tercihleri için en fazla kazandıran bölümler açıklandı

Acil Müdahale ve Sağlık Durumları

Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaptı. Korsan taksideki kadın ve iki çocuğu ile hafif yaralı polis memuru O.B.B., Beylikdüzü Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Diğer iki yaralı polis memuru ise özel bir hastaneye götürüldü. Memurlardan S.A.'nın kolunun parçalı şekilde kırıldığı, kadın memur M.S.Y.'nin ise yüzünde çizikler olduğu bildirildi. Durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Korsan Taksi Sürücüsü ve Para Cezaları

Kazadan yara almadan kurtulan korsan taksi sürücüsü Kazım D., gözaltına alındı. Yapılan incelemelerde, Kazım D.'nin internet üzerinden Hilal G. ile 400 TL karşılığında Beylikdüzü'ne götürmek için anlaştığı ve aracın korsan taksi olduğu belirlendi. Polis ekipleri, aracı 60 gün trafikten men etti.

Para Cezaları ve Adli İşlemler

Kazım D.'ye korsan taşımacılık yaptığı için 64 bin 466 TL, yolcu Hilal G.'ye ise korsan taşımacılıkla yolculuk yaptığı için 2 bin 143 TL idari para cezası verildi. Sürücü Kazım D., "Birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma" suçundan adliyeye sevk edildi.