İstanbul’da terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonlarda 10 şüpheli yakalandı. Kentin yedi ayrı ilçesinde gerçekleştirilen baskınlarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, terör örgütü IŞİD’in ülkedeki faaliyetlerine yönelik geniş çaplı çalışma gerçekleştirdi. Savcılıkça yürütülen soruşturma çerçevesinde bu sabah erken saatlerde operasyonun düğmesine basan emniyet birimleri, Başakşehir, Bahçelievler, Esenyurt, Fatih, Esenler, Sultangazi ve Tuzla'da 10 farklı adrese baskın düzenledi.


Eş zamanlı operasyonlarda, örgüt içerisinde çatışma bölgeleri ile iltisaklı faaliyet yürüttüğü tespit edilen, geçmiş dönemde çatışma bölgelerinde terör örgütü saflarında bulunan ve son süreçte Türkiye'ye yönelik eylemler yapabileceği değerlendirilen 10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Soğan suyunun faydalarını duyunca inanamayacaksınız! Hamile kalmaya bile yardımcı oluyor! Soğan suyunun faydalarını duyunca inanamayacaksınız! Hamile kalmaya bile yardımcı oluyor!


Özel Harekat timlerince gerçekleştirilen baskınlarda, çok sayıda örgütsel doküman ile telefon ve bilgisayar gibi çeşitli dijital materyale el konuldu. İstanbul genelindeki örgütsel faaliyetlerine devam ettikleri tespit edilen şüpheliler, sorgulanmak üzere İstanbul Terörle Mücadele Şubesine getirildi.