İslam Memiş, bayram tatilinin ardından finans piyasalarında yeni haftanın beklentilerini değerlendirdi. Para piyasaları uzmanı Memiş'in TV 100'deki açıklamalarına göre, önümüzdeki hafta içerisinde altın, gümüş ve euro gibi varlıkların alımlarının son haftası olabileceği vurgulandı. Memiş, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararını takip edeceklerini belirtirken, yurt dışında ise önemli bir veri bulunmadığını ifade etti.

Özellikle altın ve gümüş yatırımcıları için önemli fırsatlar sunabilecek olan haftada, Memiş gram altının 3 bin - 3 bin 500 aralığına yönelik yolculuğunun Temmuz ayında başlamasını beklediğini dile getirdi. Ayrıca, ons altın için 2 bin 280 dolar seviyesinin yılın son alım fırsatı olabileceğini ve 2 bin 600 doların üzerine çıkabileceği bir hareket beklediğini ifade etti.

TBMM'de Bu Hafta Görüşülecek Konular TBMM'de Bu Hafta Görüşülecek Konular

Memiş'in değerlendirmelerine göre, euro/dolar paritesinde 1,06 seviyesinin destek, 1,08 seviyesinin ise çıkış noktası olabileceği öngörüsünde bulundu. Döviz kurlarında euro'nun dolar karşısında zayıf seyredebileceği tahmininde bulunan Memiş, BIST 100 endeksinin ise 10 bin 400 - 10 bin 900 puan aralığında dar bantta hareket edebileceğini belirtti.