Öğrenci Zeren Ertaş'ın hayatını kaybettiği üzücü asansör kazasıyla ilgili Aydın'ın Efeler ilçesindeki Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdu'nda yaşanan gelişmeler hızla ilerliyor. Kazanın ardından başlatılan soruşturma sürecinde ilçe müdürü ve yurt müdüründen sonra şimdi de Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü C.F. hakkında soruşturma başlatılması için izin verildiği belirtildi.

Olay, geçtiğimiz Ekim ayında Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelmiş, asansörün aşağı kayması sonucu Zeren Ertaş adlı üniversite öğrencisi hayatını kaybetmişti. Soruşturma kapsamında asansör firması yetkilileri ve mühendisler tutuklanmıştı.

Ümit Özdağ Hakkında 7 Yıla Kadar Hapis İstemi Ümit Özdağ Hakkında 7 Yıla Kadar Hapis İstemi

Efeler ilçe müdürü M.Y., KYK'dan sorumlu müdür A.K. ve yurt müdürü E.Ç. hakkında da daha önce soruşturma izni verilmişti. Şimdi ise Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü C.F. de soruşturma geçirecek isimler arasına katıldı.

Bu gelişmelerle birlikte, asansör kazasıyla ilgili adaletin sağlanması ve sorumluların belirlenmesi için devam eden sürecin nasıl sonuçlanacağı merak konusu olmaya devam ediyor.