Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere yönelik Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeme tarihlerini açıkladı. Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, emekli vatandaşların bayram ikramiyesi ödemelerinin 10-14 Haziran tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacağını bildirdi.

İkramiye Ödeme Takvimi:

  • 10 Haziran 2024: Emekli Sandığı (4/c) kapsamında aylık alanlar
  • 11 Haziran 2024: Bağ-Kur (4/b) kapsamında aylık alanlar
  • 12-14 Haziran 2024: SSK (4/a) kapsamında aylık alanlar

Bakan Işıkhan, emekli ve hak sahiplerine toplamda 42 milyar lira bayram ikramiyesi ödemesi yapılacağını belirtti. Bu ödemeler, emekli vatandaşların Kurban Bayramı öncesinde maddi rahatlık yaşamalarını amaçlıyor.

Bakan Işıkhan'ın açıklaması şu şekilde:

"Emekli ve hak sahiplerimize toplamda 42 milyar lira bayram ikramiyesi ödemesi gerçekleştirilecek. 4 (c) (Emekli Sandığı) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 10 Haziran 2024 tarihinde, 4 (b) (Bağ-Kur) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 11 Haziran 2024 tarihinde, 4 (a) (SSK) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 12-13-14 Haziran 2024 tarihlerinde ödenecek. Ülkemizin emektarları, kıymetli emeklilerimiz ve aileleri için hayırlı, bereketli olmasını diliyorum."

Kayseri'de Kurban Pazarında Zabıta ile Tartışan Vatandaş Kendini Astı Kayseri'de Kurban Pazarında Zabıta ile Tartışan Vatandaş Kendini Astı