Başsavcıdan kritik müdahale

Bursa Orhangazi Adliyesinde görev yapan İcra Müdürü ve yardımcısının tayini nedeniyle düzenlenen veda yemeğinde, soluk borusuna yemek kaçan avukat Güner Elçin, Başsavcı Enis Tekgül'ün hızlı müdahalesi sayesinde hayata döndü.

Veda yemeğinde hayat kurtaran anlar

Orhangazi’de bir ızgara salonunda gerçekleşen veda yemeğinde, İcra Başmüdürü Muhammed Fatih Kaya ve Müdür Yardımcısı Taha Selman Bingöl’ün tayini nedeniyle adliye personeli ve avukatlar bir araya geldi. Uzun yıllardır Orhangazi'de avukatlık yapan 79 yaşındaki Güner Elçin de yemeğe katılanlar arasındaydı.

Soluk borusu tıkanan avukatın imdadına başsavcı yetişti

Yemek sırasında aniden fenalaşan ve soluk borusu tıkanan avukat Güner Elçin'e ilk müdahale yemeğe katılanlar tarafından yapılsa da başarılı olunamadı. Bu sırada devreye giren Orhangazi Cumhuriyet Başsavcısı Enis Tekgül, heimlich manevrası ile Elçin’in yeniden nefes almasını sağladı.

İzmir’de 2 kişi elektrik akımına kapılıp hayatını kaybetti | Sokak ablukaya alındı! Olayın yeni görüntüsü infial yarattı İzmir’de 2 kişi elektrik akımına kapılıp hayatını kaybetti | Sokak ablukaya alındı! Olayın yeni görüntüsü infial yarattı

50 yıllık meslek onuruna sahip avukat

Ocak ayında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. R. Erinç Sağkan tarafından meslekteki 50. yılı onuruna berat alan Güner Elçin, Bursa Barosu'nun kıdemli avukatları arasında yer alıyor.