İzinsiz Çakarlı Araç Kullanan Kişilere Ceza 

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından, 81 ilin Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince 1-26 Ocak tarihlerinde "ışıklı ya da sesli uyarı cihazlarını mevzuatta izin verilmeyen araçlarda kullanan" kişilere yönelik yapılan denetimlerle ilgili bilgi verdi

Yerlikaya, 9-16 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen trafik denetimlerinde, mevzuata aykırı şekilde çakar kullanan 241 sürücüye işlem yapıldığını ve 104 bin 382 araca aşırı hız nedeniyle ceza kesildiğini belirtti.

Yapılan denetimler kapsamında toplamda 1 milyon 968 bin 551 aracın kontrol edildiğini dile getiren Bakan Yerlikaya, trafik kurallarına uymanın önemine vurgu yaparak, “Lütfen trafik kurallarına harfiyen uyalım, aşırı hız yapmayalım. Emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil.” Şeklindeki çağrısını yineledi.

Yerlikaya, vatandaşların güvenliği ve trafik düzeninin sağlanması adına yapılan çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini ifade ederek, halkın trafik kurallarına uyması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Meteoroloji'den iki kente sarı kodlu uyarı: Sıcak çarpmasına dikkat! Meteoroloji'den iki kente sarı kodlu uyarı: Sıcak çarpmasına dikkat!

Ambulans, itfaiye, polis gibi işlerinde ışıklı veya sesli sinyal cihazları kullanan araçlarımız için trafikte öncelik insan sağlığı ve suçlularla mücadeledir.

Toplamda 5 milyonluk cezalar kesildi. ve denetimlerin devam edeceğini ekledi . Yerlikaya sosyal medya hesabından  bu konuya ilişkin ayrıntılı bilgileri paylaştı