Galatasaray'da üst üste şampiyonluklar kazanılmasında büyük rol oynayan Arjantinli gol kralı Mauro Icardi'nin takımdan ayrılma ihtimali taraftarları endişelendirdi. Dünyaca ünlü spor muhabiri Gianluca Di Marzio'nun yaptığı açıklamalara göre, Icardi, Erden Timur'un kulüpten ayrılması nedeniyle Galatasaray'dan ayrılmaya sıcak bakıyor.

Sudan ucuz deyimi gerçek oldu: Evler 100 TL'den satışa açıldı Sudan ucuz deyimi gerçek oldu: Evler 100 TL'den satışa açıldı

Son günlerde Icardi'nin sosyal medya hesabında Galatasaray ile ilgili paylaşımlarını kaldırması, bu spekülasyonları daha da artırdı. Özellikle, Instagram profilinin öne çıkanlar bölümünden Galatasaray paylaşımlarını kaldırması, genç yeteneğin ayrılmayı düşündüğü iddialarını güçlendirdi.

Galatasaray taraftarları bu gelişmeler karşısında endişelerini dile getirirken, kulüpten resmi bir açıklama bekleniyor. Galatasaray Sportif A.Ş. yönetim kurulu üyesi Nihat Kırmızı, bu iddialara yanıt verdi. Kırmızı, "İhtimal dahilinde değil. Adı üstünde iddia. Bizim sözleşmeli futbolcumuz. Bunlar camianın kafasını karıştırmak için ortaya atılan bilinçli iddialar" dedi.

Kırmızı, Galatasaray'ın gücünden ve takımın başarısından bahsederek, "Biz şampiyon ve en güçlü takımız. Rakibimiz bizi yakalamak için Mourinho'yu getirdi, çok çaba sarf ediyorlar. Ama biz çok daha güçlü olacağız. Icardi, Galatasaray'da çok mutlu, gitmesi söz konusu değil. Tüm oyuncular Galatasaray'ın oyuncusudur, kişilerin değil" şeklinde konuştu.

Erden Timur'un ayrılığıyla ilgili de konuşan Kırmızı, "Erden Timur çok başarılı oldu. Sevilen bir sima. Takdir hakkını kullandı. Kişisel olarak devam etmesini isterdim. Bizim en önemli eksiğimiz süreklilik. Erden Timur yöneticilikten ayrılmış olabilir, ama Galatasaraylılıktan asla ayrılmaz" ifadelerini kullandı.

Kırmızı, Erden Timur'un Galatasaray'a katkılarından övgüyle bahsederek, "Önümüzdeki dönemde de görev alacaktır. Futbol şubesinde ben de çalışmıştım Burak Elmas başkanlığında. Orada eleştirilmemek mümkün değil. Hemen kırılmamak gerekiyor. Erden Timur çok büyük katkı sağladı. Keşke devam etseydi" dedi.

Mertens ve Okan Buruk ile ilgili açıklamalarda da bulunan Kırmızı, "Okan Buruk ve Mertens ile yeni sözleşme konusunda anlaşıldı. Mertens'le 1 yıllık sözleşme yapıldı. Mertens bizim oyuncumuz. Zaniolo da Galatasaray'ın oyuncusu. Genç ve süper yetenek. Galatasaray'da da çok başarılı oldu. Okan Buruk, isterse bizde devam edecek. Teklifler elbette değerlendirilir. Ama bu konuda teknik direktörümüzün fikri çok önemli. Kerem Aktürkoğlu'nun kalmasını isterse Okan hoca elbette ki devam edecektir. Zaten bizim oyuncumuz" dedi.