Mansur Yavaş: Bir Dönem Daha Yapıp Türkiye'ye Örnek Olacağım Mansur Yavaş: Bir Dönem Daha Yapıp Türkiye'ye Örnek Olacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı  Murat Kurum, Güngören Gençosman Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Kadın Buluşması'' programına katılarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Program kapsamında, Kurum'un 'Kanal İstanbul Projesi' hakkında yapmış olduğu açıklamalar gündeme damgasını vurdu.

İBB Başkan adayı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi'nin devam edip etmeyeceği konusunda net bir duruş sergiledi. Kurum, mevcut yönetimin, İstanbul'un sorunlarına çözüm bulmayanların ajanslar üzerinden kurduğu senaryoları eleştirerek, bu senaryolara ortak olmayacaklarını belirtti. "İstanbul'un gündeminde olmayan hiçbir iş bizim de gündemimizde olmayacak."dedi.

KANAL İSTANBUL PROJESİ DEVAM EDECEK Mİ?

Kurum, İBB başkanı seçilmesi halinde Kanal İstanbul Projesi'nin devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya, şu yanıtı verdi:

"Aslında maalesef mevcut yönetimin, İstanbul'la ilgilenmeyenlerin, İstanbul'un sorunlarına çözüm bulmayanların, İstanbul'un ulaşım çilesini, deprem riskini ortadan kaldırmayanların ajanslar üzerinden kurduğu senaryolar bunlar. Biz bu senaryolara ortak olmayacağız. İlk günden beri ne dedik? İstanbul'un sorunlarıyla ilgileneceğiz, buna odaklanacağız dedik. 'Kanal İstanbul projesi İstanbul'a bir ihanettir' söylemiyle yine aynı senaryoları kurup, gündemi İstanbul olmayanların yapmış olduğu oyunlardır. Siyasi senaryolardır. Biz bu senaryoların farkındayız. İstanbullular bu senaryoların farkında. O yüzden hep ne diyoruz? İstanbul'un gündeminde olmayan hiçbir iş bizim de gündemimizde olmayacak. Bu senaryoyu kuranların aynaya bakmasını istiyoruz. Samimi olmadıklarını biliyoruz. Burada İstanbul'un sorunları neyse, acil, öncelikli işler, meseleler neyse biz buraya odaklanacağız."