Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK), Adli ve İdari Yargı 2024 Yılı Kararnamesi'ni yayınladı. Kararnameye göre toplamda 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerlerinde değişiklik yapıldı. Bu değişikliklerden 4 bin 9'u adli, 290'ı ise idari yargıda gerçekleşti.

4 Bin 299 Savcının Görev Yeri Değişti

Kararnameye göre, 4 bin 9 adli yargı hakimi ve savcısı ile 290 idari yargı hakimi ve savcısının görev yerleri değiştirildi. Böylece toplamda 4 bin 299 yargı mensubunun görev yerlerinde değişiklik yapılmış oldu.

Bakan Tunç Duyurdu

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yaptığı açıklamada Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca yeni atamaların ve görev yerlerinin açıklandığını belirtti. Bakan Tunç, "Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Adli ve İdari Yargı 2024 Yılı Ana Kararnamesi çalışmalarını tamamladık. Kararname, HSK internet sitemizde (http://hsk.gov.tr) birazdan yayımlanacak. Yeni görev yerlerine atanan hâkim ve Cumhuriyet savcılarımıza adaletin tecellisi yolunda başarılar diliyorum. Kararname, hakim ve savcılarımız ile aileleri, yargı camiamız ve ülkemiz için hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

EK: 1- Adli Yargı Kararnamesi

Meteoroloji’den çok sayıda il için sarı kodlu alarm: Sağanak yağış etkisi altına alacak Meteoroloji’den çok sayıda il için sarı kodlu alarm: Sağanak yağış etkisi altına alacak

EK: 2- İdari Yargı Kararnamesi