Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin yüksek hızlı tren ağını daha da yaygın hale getirme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atacaklarını duyurdu. Bakan Uraloğlu, yapmış olduğu açıklamada, "Kırıkkale-Çorum-Samsun Hızlı Tren Hattı ile önce Kırıkkale'den Çorum'a sonra da Samsun'a hızlı tren getireceğiz" dedi.

Bakan Işıkhan açıkladı: Belediyelere 'Borcunuzu ödeyin' bildirimi Bakan Işıkhan açıkladı: Belediyelere 'Borcunuzu ödeyin' bildirimi

Bakan Uraloğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Bildiğiniz üzere yüksek hızlı tren ağını tüm Türkiye'de daha da yaygın hale getiriyoruz. Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya, Eskişehir-İstanbul ve Konya-Karaman hatlarının ardından en son Ankara-Sivas Hızlı Tren hattımızı açmıştık. Şimdi Hızlı Tren ağımızı artık Karadeniz'e ulaştıracağız. Kırıkkale-Çorum-Samsun Hızlı Tren Hattı ile önce Kırıkkale'den Çorum'a sonra da Samsun'a hızlı tren getireceğiz. Projenin tamamlanmasıyla Ankara-Samsun arası karayoluyla 7 saat süren seyahat süresi 2 saat 45 dakika olacak. Ayrıca, 509 kilometre uzunluğundaki Samsun-Sarp Demiryolu projesi de gündemimizde."