Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hiç evi olmayan vatandaşları ev sahibi yapmak üzere 18 ilde uygun fiyatlı konut projelerini duyurdu.

Konut Projesinin Detayları ve Başvuru Koşulları

TOKİ tarafından gerçekleştirilecek olan bu projede, toplamda 8.200 konut satışa sunulacak. Projelerin hayata geçirilmesi için 6.575 konutun yapımı ihale sürecine girdi ve kısa sürede inşaata başlanması planlanıyor. Konutlar tamamlandıkça, başvurular da alınmaya başlayacak.

Fiyatlar ve Ödeme Planları

2024 MSÜ Sınavı Soruları Erişime Açıldı! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak? 2024 MSÜ Sınavı Soruları Erişime Açıldı! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleriyle sunulacak olan konutların fiyatları 1 milyon TL'den başlayacak. Alıcıların yüzde 25'lik peşinatı ödemeleri gerekecek. Geri kalan miktar ise uygun ödeme planlarıyla taksitlendirilecek, böylece daha fazla vatandaşın ev sahibi olması kolaylaştırılacak.

Kapsanan İller

Bu özel proje; Yalova, Rize, Konya, Kayseri, İstanbul, Erzurum, Edirne, Denizli, Burdur, Bingöl, Ankara, Sivas, Aydın, Bayburt, Samsun, Tunceli, Van ve Çankırı olmak üzere toplamda 18 ilde uygulanacak.