Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), araçların otoyollar ve köprülerden geçişlerini sağlayan bir sistem olarak bilinirken, bu sisteme ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. 3 Nisan'dan itibaren geçerli olacak şekilde HGS'de alt limit fiyatında zam yapıldığı duyuruldu.

Bankacılık Sektöründe Mevduat Faizi Yüzde 67'yi Aştı: 1-3 Aylık Mevduat Faizi Rekor Seviyeye Ulaştı Bankacılık Sektöründe Mevduat Faizi Yüzde 67'yi Aştı: 1-3 Aylık Mevduat Faizi Rekor Seviyeye Ulaştı

Artan akaryakıt fiyatları ve araç muayene ücretlerindeki artışlarla birlikte, sürücülerin maliyetleri artarken HGS ücretlerine de zam gelmesi sürücülerin tepkisine neden oldu. Özel bir bankanın müşterilerine gönderdiği mesajda, HGS'nin alt limit fiyatının 100 TL'den 175 TL'ye yükseltileceği belirtildi.

Mesajda, 1. sınıf HGS ürünleriyle gerçekleştirilecek otoyol ve köprü geçişlerinde bakiye yetersizliği yaşanmaması için otomatik yükleme tutarının 175 TL altında olması durumunda, 3 Nisan 2024 tarihinden itibaren bu tutarın 175 TL olarak güncelleneceği ifade edildi.