Kamu çalışanları, Kurban Bayramı tatiline girmeden önce Haziran ayı maaşlarının erken ödenmesini talep ediyor. Ancak, konuyla ilgili henüz hükümet kanadından resmi bir açıklama gelmedi.

Kurban Bayramı 16 Haziran 2024 Pazar gününe denk geldiğinden, milyonlarca kamu çalışanı Kurban Bayramı öncesinde Haziran maaşlarını almanın beklentisi içerisinde.

Sokak Hayvanlarıyla İlgili Düzenleme Bayramdan Sonra Meclis'te Sokak Hayvanlarıyla İlgili Düzenleme Bayramdan Sonra Meclis'te

Haziran ayı maaşlarının 13 - 14 Haziran tarihleri arasında ödenmesi talebi özellikle Kurban Bayramı öncesi alışverişlerin ve tatil harcamalarının daha rahat yapılabilmesi için dile getiriliyor.

Önceki bayram tatillerinde olduğu gibi, memurların maaş ödemelerinin 1 hafta öncesine kadar erken hesaplara aktarıldığı biliniyor. Ancak, Haziran ayı maaşlarının erken ödenmesi konusu hükümetin yapacağı kabine toplantısında ele alınabilir.

Eğer kabine toplantısında Haziran ayı maaşlarının kamu çalışanlarına erken ödenmesi gündeme gelirse, olumlu bir karar alınması yüksek ihtimaller arasında yer alıyor. Ancak, kesin bir bilgi vermek için resmi açıklamaların beklenmesi gerekiyor.