İstanbul'da en sıcak salı günü

İstanbul'da rüzgarlar hafif esecek ve yarın megakentte gölgedeki sıcaklık 35 dereceye ulaşacak. Güneşin altında ise sıcaklık 45 dereceyi bulacak. Marmara Bölgesi’nde sıcak çarpması tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Ankara 3 gün çok sıcak olacak

Başkent Ankara da sıcak hava dalgasının etkisi altında. Önümüzdeki üç gün boyunca gölgedeki sıcaklık 45 dereceye kadar çıkacak.

Kredi kartı kullanıcılarına yeni sınırlama: Taksitli nakit avans için en fazla 25 bin lira Kredi kartı kullanıcılarına yeni sınırlama: Taksitli nakit avans için en fazla 25 bin lira

İzmir'de rüzgar bile sıcak esecek

İzmir’de rüzgar bile sıcak esiyor. Gölgedeki hava sıcaklığı bugün 34 derece olacak. Bursa’da 35, Antalya’da ise 38 derecelik sıcaklık bekleniyor.

Marmara'da sıcak çarpmasına dikkat

Marmara Bölgesi’nde sıcak çarpması tehlikesi var. Rüzgar hafif esse de gölgedeki sıcaklık 35 dereceyi geçecek. Güneşin altında ise sıcaklık 45 derece olacak. Cuma günü bölgede etkili olacak rüzgarlar, hava sıcaklığını 6 derece birden düşürecek.

İç Anadolu'da cuma günü sağanak var

İç Anadolu’da da üç gün boyunca aşırı sıcaklar etkili olacak. Konya 34, Kayseri 31, Eskişehir 35, Niğde 32 derece olacak. Cuma günü ise yaz sağanakları bekleniyor.

Ege'de sıcak çarpması tehlikesi

Ege Bölgesi’nde rüzgar dahi sıcak ve hafif esiyor. Bölgede sıcak çarpması tehlikesi yüksek seviyede. Gölgede Denizli 38, Muğla 37, Manisa 40, Kütahya 32, Bodrum ise 36 derece olacak. Perşembe günü esmesi beklenen rüzgarın, bölgeye serinlik getirmesi bekleniyor.

Akdeniz 40 dereceyi görecek

Güneyde hava daha da sıcak. Termometreler Adana’da 40 derecenin üzerine çıkıyor. Adana 41, Mersin 36, Kahramanmaraş 38, Isparta 34, Hatay ise 37 derece olacak.

Karadeniz'de güneş parlayacak

Karadeniz'de en sıcak günler salı ve çarşamba günü olacak. Bölge genelinde güneş parlıyor, rüzgarlar orta hızda esecek. Bolu ve Kastamonu 32, Samsun 29, Trabzon 26 derece olacak. Bolu ile Kastamonu arasında yerel yağış görülebilecek.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da aşırı sıcaklar yaşanacak

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da beş gün boyunca sıcaklık haziran değerlerinin 6-8 derece üzerinde seyredecek. Sıcaklık 40 derecelere çıkacağından güneş altında uzun süre durulmamalı. Erzurum-Van civarında çarşamba günü yağmur bekleniyor. Erzurum 26, Malatya 34, Gaziantep 38, Şanlıurfa 40 derece olacak.