Harvard Üniversitesi'nin açıkladığı bu ücretsiz kurslar, 1 haftadan 12 haftaya kadar değişen sürelerde ve haftada 4-6 saatlik bir öğrenme taahhüdü gerektiriyor. Kurslar, katılımcıların kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunacak çeşitli alanları kapsıyor. Kurs sonunda sertifika almak isteyen katılımcılar için belirli bir ücretin ödenmesi gerekiyor.

Harvard'ın Sunmuş Olduğu 7 Ücretsiz Kurs ve Özellikleri

  1. PredictionX: Yıldızlardan uydulara kadar, navigasyonun tarihine derinlemesine bir bakış sunan bu kurs, katılımcılara 1 haftalık bir eğitim süresi sunuyor.

  2. CS50 Oyun Geliştirmeye Giriş: 12 hafta süren bu kurs, oyun tasarımının temellerini, 2D ve 3D oyunların nasıl geliştirileceğini öğretiyor.

  3. CS50: Bilgisayar Bilimlerine Giriş: 11 haftalık bu program, programlama sanatı ve bilgisayar biliminin temellerine odaklanıyor.

  4. CS50 Python ile Yapay Zekaya Giriş: Yapay zeka ve makine öğrenimi konularında 7 haftalık bir giriş sunuyor.

  5. CS50 Scratch ile Programlamaya Giriş: Programlamaya yeni başlayanlar için 3 haftalık, eğlenceli ve etkileşimli bir giriş kursu.

  6. CS50'nin Teknolojiyi Anlamak: Teknolojiye yeni başlayanlar için 6 haftalık bir kurs, temel bilgisayar bilimleri kavramlarını anlamaya yönelik.

  7. Hücre Biyolojisi: Mitokondri: 4 haftalık bu kurs, hücre biyolojisinin temelleri ve mitokondrinin rolü üzerine yoğunlaşıyor.

    Eşinden boşanan öğretmen, kendini 14. kattan boşluğa bıraktı Eşinden boşanan öğretmen, kendini 14. kattan boşluğa bıraktı

Kurs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Kurslara başvurular, Harvard Üniversitesi'nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. "Çok yakında" olarak duyurulan bu kurslar, öğrenim hayatına değer katmak isteyen herkes için büyük bir fırsat sunuyor.