Dün medyada yer alan haberlerde CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 1 Aralık'ta ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile Harbiye’deki Hilton Oteli’nde baş başa yemek yediği görüşmede ekonomi, seçim stratejileri ve adaylık tartışmaları gibi önemli başlıkların ele alındığı ayrıca Demirtaş'a para yönetimini devretme teklifi sunduğu belirtilmişti. Özgür Demirtaş, çıkan haberlere yönelik şu ifadeleri kullanarak açıklamada bulundu:

2023 yılı Kadrolu Ve Sözleşmeli Öğretmen Ek Ders Ücreti 2023 yılı Kadrolu Ve Sözleşmeli Öğretmen Ek Ders Ücreti

Arkadaşlar; çok kez yazdığım gibi benim siyaset ile ilgili ne bir ilgim ne de isteğim yok. Şu anda teknokrat olarak kalmak istiyorum. Elbette Türkiye’nin zenginleşmesi, yatırım çekmesi, refaha ulaşması için arka planda kalmak kaydıyla ne gerekirse elimden geleni yaparım.

Ülkede sadece ben değil binlerce güzel insan var yardım edebilecek. Önemli olan alım gücümüzün artması. Son yıllarda alım gücü çöktü. Çok uyarılar yapıldı 10 yıldır. Umarım bu uyarılar bir gün herhangi bir siyasi parti tarafından dinlenir.

Hangi siyasi parti, bilim insanları ve uzmanlar ile beraber karar verirse ülke için doğru yapar. Dünya çapında parasal politikalar sıkılaşınca, Bilimle karar veren ülkeler ayakta kalıyor lütfen unutmayın."