YAĞCI MÜDÜR İŞİNİ YAP İŞİNİ!

Ortaokul öğrencisi kız çocuğunu taciz ettiği iddiasıyla hakkında Gaziantep 25. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılan, Bülbülzade Abdullah Edip Ortaokulu eski Müdürü M.M.’nin yargılanmasına devam ediliyor. Taciz iddiası karşısında açığa alınan sonrasında öğretmen olarak başka bir okula atanan M.M.’nin Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yakında dostlarının koruması altında olduğu öne sürüldü.

GÜNCEL 06.11.2020, 20:01 06.11.2020, 20:13
YAĞCI MÜDÜR İŞİNİ YAP İŞİNİ!

İncilikaya Mahallesi’nde yer alan Bülbülzade Abdullah Edip Ortaokulu’nda geçtiğimiz yılın Aralık ayında yaşanan taciz skandalına ilişkin açılan dava devam ediyor. Okulun eski müdürünün, Ortaokul son sınıf öğrencisi kız çocuğuna yönelik taciz iddialarıyla ilgili açılan davanın ikinci duruşması, Pazartesi günü yapılacak. Yargılama süreci devam ederken taciz iddialarıyla karşı karşıya kalan okul müdürünün öğretmen olarak kendi evine yakın Kapcağız Okulunda öğretmen olarak görevini sürdürdüğü öne sürülüyor.

YARGILAMA DEVAM EDERKEN GÖREVLENDİRME OLABİLİR Mİ?

Kız çocuğunun annesi Yeliz Altındağ, kızının yaşadıkları karşısında halen kendine gelemediğini dile getirdi. Çaresiz anne maddi durumu iyi olmadığı için yargılama sürecinde kendisine tahsis edilen CMUK avukatının atandığını anlattı. Konuyla ilgili bilgisi olmasına rağmen Şehitkamil Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı’nın teftiş kurulu ifadelerinin adli mercilere iletmediği iddia ediliyor. Davadan vazgeçmesi için kendisine çok sayıda kişinin aracılık ettiğine de dikkat çeken anne Altındağ şu ifadelere yer verdi;
“Kızım mezun olduğu okulun eski müdürünün sözlü ve değişik şekilde tacizlerine maruz kalmış. Kızım bana yaşadıklarını anlattıklarını şok olduk. Yaşananlarla ilgili olarak yargıya başvurduktan sonra okulda görev yapan öğretmenler ile bazı çocukların ifadelerine başvuruldu. Bu ifadelerin önemli bölümü Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu tarafından alındı. Alınan ifadelerin yer aldığı dosyanın henüz adli makamlara iletilmemiş olması adı tacizle anılan müdürün kollandığına ilişkin şüphelerimizi artırıyor.”

“KIZIM UZUN SÜREDİR PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYOR”

Kızının tacize uğradığını öne süren anne Yeliz Altındağ, kızının yaşadığı olaylar sırasında 13 yaşında olduğunu dile getirerek şu ifadelere yer verdi;
“Kızım o günden bu yana psikolojik tedavi görüyor. Kızım kendisini neredeyse toplumdan soyutladı. Onu topluma, yaşam sevincine yeniden bağlamak istiyoruz. Yaşam dolu olan kızımım bugün ruh hali iyi değil. Ben adalete güveniyorum. Kızıma bunu yapan kişinin cezasız kalmamasını istiyorum.”

Sabiha Nigar Kocaman

hakimiyetgazetes

Yorumlar (3)
Devrim 3 hafta önce
Tacizciyi tecavüzcüyü koru, fetöcüyü koru, dolandırıcıyı koru, bölücüyü koru, menfaatini koru... bir kerede memurun hakkını korusan ölürmüsün.
Erkan 3 hafta önce
Bu tür olayları yapan sapık ruhlu insanlar var bunlara gerekli ceza verilmeli ama okullarımızın ve insanların ruh hali içler acısı koca koca adamlar öğretmen olmuş kırk yaşını devirmiş aynı sendikadan insanlar bir araya gelip siyasi görüşünü veya dünya görüşünü sevmedikleri insanlara bu tür iftiralar atabiliyorlar madem yargı süreci devam ediyor kamudanhaber olarak neden bunu manşet yapıyorsunuz yoksa sizde aynı aşirettenmisiniz
MAHKEMEDE İNCEK VAR YAĞCI MÜDÜR!!! 3 hafta önce
Yağcı müdür ve emekli bir müfettişin dosyada karatma uyguladığı söyleniyor. Bülbülzade Abdullah Edip Ortaokulu müdürü M.M aleyhinde verilen ifadeler ve savcılığa ve mahkemeye sunulmadığı söyleniyor. okul müdürü M.M nin ajandası ve flash belleği neden saklanıyor? Mahkemeye neden sunulmuyor? Gerçekler ortaya çıksın tacizci müdürü koruyan kollayan kim varsa hesap versin. Sarı sendika da dahi.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 29 Kasım 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49