Ümitcan Uygun 'hakaretçi' avında: 5 bin lira vereni affediyor

İki genç kızın ölümünde adı geçen Ümitcan Uygun, sosyal medyadan kendisine hakaret eden 500 kişiye dava açtı. Ümitcan, beş bin lira vereni affediyor!

GÜNCEL 19.08.2021, 08:13
Ümitcan Uygun 'hakaretçi' avında: 5 bin lira vereni affediyor

Ankara'da Aleyna Çakır ve Esra Hankulu'nun ölümünde başşüpheli konumunda olan Ümitcan Uygun, sosyal medyadan kendisine hakaret edenlere karşı harekete geçti. Tutuklu bulunan Uygun'un avukatı, Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya mecralarını tek tek incelemeye aldı.

Bunun akabinde Uygun'a hakaret ettiği iddiasıyla 500'den fazla kişi için dava başvurusu yapıldı. Şahsın, bu yolla gelir elde etmeye çalıştığı ileri sürüldü. Avukatının, suç duyurusunda bulunduğu kişilere "Davayı 5 bin TL karşılığında geri çekeriz" dediği öğrenildi. Başını derde sokmak istemeyen birçok kişinin de parayı verdiği aktarıldı. Uzlaşmaya gidilen dosyalardan Ümitcan'ın yüklü miktarda para kazandığı belirtildi.

Teklifi kabul etmeyenlerin soruşturmalarının ise sürdüğü dile getirildi. Öte yandan Ümitcan'ın özellikle kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in ölümünde adının 'başşüpheli' olarak anılmaya başlamasının ardından bu yola başvurduğu ifade edildi.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49