TUZU KURULAR..

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 18 Mart'ta ataması yapılan ve halen göreve başlatılmayan Öğretmenlere sahip çıktı.

GÜNCEL 10.05.2020, 21:44 10.05.2020, 21:51
TUZU KURULAR..

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 18 Mart'ta ataması yapılan ve halen göreve başlatılmayan Öğretmenlere sahip çıktı.

İşte O açıklamaları...

Gazeteci Mehmet Acet’in Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u konuk ettiği programda 18 Mart’ta atanan ve göreve başlamak için kararname bekleyen öğretmenleri “Bir gün bile çalışmadan kazanç elde etmek, haksız kazançtır”şeklinde tahkir etmesi karşısında “öğretmen” olan Sayın Selçuk’un bu sözleri tekzip eden bir açıklama yapmasını beklerdik. En azından “Beklentileri anlıyorum, ülkemizin şu an içerisinde bulunduğu koşullardan ötürü gecikme sözkonusu oldu, çalışmalarımız sürüyor. Ancak öğretmenlerimizi haksız kazanç peşinde olmakla itham etmek doğru değil” deseydi meslektaşlarımızı mutlu ederdi.


Ayrıca Mehmet Acet gibi düşünenlere sormak istiyorum: ‘20 bin öğretmenimiz içerisinde atandığı için işinden ayrılan, evli olan, ailesinin temel ihtiyaçlarını karşılamak için bile ele muhtaç durumda kalanlar olduğunu’ görmekten bu kadar mı acizsiniz? Sizin tuzunuz kuru olabilir, ama gerçekler bazıları için çok acı...


Sayın Bakan ve MEB yöneticilerine de şunu sormak istiyorum: Bu arazlı anlayış, mesela, “Bu öğretmenler yarı yıl ve yaz tatilinde çalışmıyorlar, yan gelip yatıyorlar, haksız kazanç elde etmesinler, maaşlarından kesinti yapılsın” derse de sessiz mi kalacağız?

Yorumlar (4)
öğretmen 1 yıl önce
Sayın BAŞKAN; iki ay geç baslasalar açlıktan mi olecekler. işten çıkmış olabilirler ama onların yeni ve garanti bir işleri var. ONLAR ARTIK ÖĞRETMEN sayın BAŞKAN.
Eren 1 yıl önce
Yeterki atanalım diye feryat edenler biraz sabredemiyor.Sayın bakan defalarca ne zaman başlayacaklarını söyledi. Bekleyemeyecek olanlar atamasını iptal ettirebilir. Fırsatçı Talip Geylan bunu kullanmaya çalışıyor.Gün birlik günü herkes sabretmesin biraz
Anlayın artık 1 yıl önce
Atama oldu zaten. Okullar belli. Sadece hemen gönderilmesi gereken kararnameler gönderilmiyor. Bu kadar zor mu anlamak? "Açlıktan ölmezler" ne ya? Bu nasıl bir anlayış anlamıyorum.
Vatandaş 1 yıl önce
Öğrencinin olmadığı okula öğretmen mi atanır Allah aşkına. Biraz insaflı olun. Biraz da devletinizin yanında olun.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49