TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN ÜYELERİNE MEB EKSY 2020 DESTEĞİ

Türk Eğitim-Sen tarafından üyelerinin kullanımına ücretsiz olarak sunulan Türk Eğitim-Sen Akademi Eğitim Platformu, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı 2020 (MEB EKYS) Hazırlık Modülünü güncelleyerek hizmete sundu.

GÜNCEL 28.01.2020, 12:46
6771
TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN ÜYELERİNE MEB EKSY 2020 DESTEĞİ

Türk Eğitim-Sen tarafından üyelerinin kullanımına ücretsiz olarak sunulan Türk Eğitim-Sen Akademi Eğitim Platformu, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı 2020 (MEB EKYS) Hazırlık Modülünü güncelleyerek hizmete sundu.

15 Mart 2020 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak olan MEB EKYS 2020 ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarına müdür ve müdür yardımcısı görevlendirilecek.

Yönetici adayları başvurularını, 22-30 Ocak 2020 tarihleri arasında bir başvuru merkezinden veya https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklar.

Konu hakkında açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan şunları söyledi:

“Alanında uzman eğitim ve bilişim uzmanlarınca Ar-Ge birimimiz tarafından tasarlanan ve hizmete sunulan Türk Eğitim-Sen Akademi Eğitim Platformunu 2018 yılında hizmete sunduk. Eğitim Platformumuz son iki yıl içerisinde sınavlara hazırlıkta yoğun biçimde kullanıldı. Adaylar, geçtiğimiz yıl 21 Nisan tarihinde yapılan Yönetici Atama Sınavını için bu platformu kullanmıştı.  Toplamda 20 binden fazla üyemiz sınavlara Türk Eğitim-Sen Akademi ile hazırlandı. Şu anda sistemi 27 bin üyemiz kullanıyor. Bu kapsamda 2020 MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına ilişkin hazırlıklarımız da tamamlandı. Eğitim platformumuzda sınava hazırlık amacıyla konular, konu özetleri, e-kitaplar, video dersler, sınav analiz videoları, soru bankası ve deneme sınavları hizmeti sunuluyor. Üyelerimiz, 15 Mart 2020 tarihinde yapılacak olan MEB Yöneticilik Sınavına hazırlıklarını Türk Eğitim-Sen Akademi ile yapabilirler. Eğitimde kariyer amaçlayan arkadaşlarımız bu sınava mutlaka girmelidir. Yönetici adayları bu sınava girsin, başarılı olsun ve adı, sıfatı, pozisyonu ne olursa olsun hiç kimse ya da gruba biat etmeden, kendi bileklerinin hakkı ile yönetici olsunlar. Milli Eğitim Bakanlığı, tıpkı geçen yıl olduğu gibi, 15 Mart’ta yapılacak olan yazılı sınavın sonuçlarını da tahrip etmeden yönetici ataması yapmalıdır. Şimdiden sınava girecek üyelerimize başarılar diliyorum.”

Türk Eğitim-Sen Akademi’ye üyelik ve diğer işlemler https://tesakademi.net adresinden online olarak yapılıyor.

Yorumlar (8)
Şemsi 9 ay önce
Sizin yapacağınız iş bu kadar olur zaten. Eğitim bir sen bu bahsettiklerinizi yıllardan beri yapıyor. Anca mı aklınız başınıza geldi. O kadar bizlerden kesilen aidatları nereye kullanıyorsunuz merak ediyorum. Eğitim bir sen her ilde kendi binasını alıyor. Genel merkez yapıyor. Misafirhane yapıyor. Üyelerine her hizmeti ücretsiz sunuyor. Her özel günde üyelerinin yanında oluyorlar. Siz ise bu hizmetlerin hiçbirisini bizlere sunamıyorsunuz. Gerçekten kesilen aidatların akıbetini çok merak ediyorum.
Tesli 9 ay önce
Yazık ya. Bi kitap hazırlayıp bizlere gönderemediniz
Kel 9 ay önce
Bu platformu kullanırken internet ücretimizi karşılayacak mısınız. Keşke kitap da olsaydı
Beyhan 9 ay önce
Kitap olaydı her yerde çalışabilirdik
Yaşar 9 ay önce
Benden kesilen aidatlarla bana bi kitap hazırlayıp gönderemediniz yani. Ne diyeyim. El gider mersine biz gideriz tersine. Bırakın hadi yaaa
Gülay 9 ay önce
Geçtiğimiz dönem sınava test Akademi ile hazırlandım ve kendi alanımda en iyi derece ile atandım Teşekkürler tes Akademi
Harun Cakir 9 ay önce
Eski mustesar yusuf tekin ile lilgili dava acildimi
ALİ 9 ay önce
Adamlar kurslar ile anlaşıp ücretsiz kurs veriyor.Siz hala burdamı kaldınız...
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49