banner1990

banner1989

'Polis arkadaşlarımızın mücadelesiyle bir tarih yazılmaktadır'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Evine gıda götürülen büyüklerimizden maaşının götürüldüğü büyüklerimize kadar, bugün bekçisiyle, polisiyle, dağda terörle mücadele eden arkadaşlarımızla, uyuşturucu mücadelesinde bulunan arkadaşlarımızla, siber zorbalıklara karşı mücadelede bulunan arkadaşlarımızla bir tarih yazılmaktadır

GÜNCEL 10.04.2020, 13:29
'Polis arkadaşlarımızın mücadelesiyle bir tarih yazılmaktadır'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Evine gıda götürülen büyüklerimizden maaşının götürüldüğü büyüklerimize kadar, bugün bekçisiyle, polisiyle, dağda terörle mücadele eden arkadaşlarımızla, uyuşturucu mücadelesinde bulunan arkadaşlarımızla, siber zorbalıklara karşı mücadelede bulunan arkadaşlarımızla bir tarih yazılmaktadır." dedi.

Bakan Soylu, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175'inci yılı dolayısıyla, Ankara'nın Pursaklar ilçesindeki polis kontrol noktasını ziyaret etti.

Burada bulunan güvenlik görevlilerinin Polis Haftası'nı tebrik eden Soylu, memleketin her zor dönemlerinde, Türk Polis Teşkilatının almış olduğu ağır ve onurlu görevin altından başarılı bir şekilde çıkmanın, teşkilatın karakteri olduğunu belirtti.

Millet evinde huzur içindeyse bunun en önemli teminatının polis teşkilatı olduğunu vurgulayan Soylu, "Sadece milletimizin asayişini ve güvenliğini temin etmiyorsunuz. Aynı zamanda bir polisin anne olduğunu, evlat olduğunu, baba olduğunu, kardeş olduğunu, özellikle dünyanın ve Türkiye'nin, insanlığın ve milletimizin bu zor günlerinde gösteriyorsunuz. Allah sizden razı olsun." diye konuştu.

- "Emniyet teşkilatı, milletimizin gururudur"

Bakan Soylu, polis teşkilatının hem şehirlerin güvenliğini sağladığını hem de koronavirüse karşı bu salgının daha fazla milleti tesir altında bırakmaması için gayret ortaya koyduklarını ifade etti.

Yapılan çalışmaların milletin gözü önünde ve takdirle gerçekleştirildiğini dile getiren Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Evine gıda götürülen büyüklerimizden maaşının götürüldüğü büyüklerimize kadar, bugün bekçisiyle, polisiyle, dağda terörle mücadele eden arkadaşlarımızla, uyuşturucu mücadelesinde bulunan arkadaşlarımızla, siber zorbalıklara karşı mücadelede bulunan arkadaşlarımızla bir tarih yazılmaktadır. Emniyet teşkilatı, milletimizin eminidir, gururudur. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Cumhurbaşkanımızın da tüm emniyet teşkilatımıza sevgilerini, hem muhabbetlerini hem başarılı dileklerini hem de her biriyle ayrı ayrı gurur duyduğu dileklerini iletmek istiyorum."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasının ardından nöbet tutan polis memurlarıyla sohbet etti.

Bir polis memuruna kaç çocuğu olduğunu soran Soylu, memurun evli olmadığını söylemesi üzerine, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz'a dönerek, "İşi biraz çabuk tutalım. Koronavirüsten sonra inşallah Servet Bey, bir düğün yapalım." diye konuştu.

Kontrol noktasında görevli polisler de yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında şehir giriş ve çıkışlarında araçlardaki sürücü ve yolculara ısı ölçerle ateş kontrolü yaptı.

Yorumlar (4)
Necdet 2 ay önce
Sayın bakanım. Heryıl aynı sözler. Okadar takdirin üstüne bir de uzun yıllardır vermediğimiz 3600 ü verdik deseniz. Evet şu an saat gecenin 01.00i. Sağlıkçı ve polisten başka çalışan var mı
Hakan 2 ay önce
2 gündür polise yapılan saldırılar halkında da birşeyler söyleseydiniz keşke. Sağlık bakanı haklı bir şekilde sağlık çalışanlarına saldırıların hapis cezası almasını istiyor. Polis her Allah'ın günü saldırı görüyor. Siz de birşeyler söyleseydiniz....
Rüstem Alabuğa 2 ay önce
Sayın bakan herzaman polise yuvarlak sözler söylemek geliştirmenin bu ülke sizin kadar polisinde ama polis emeklilerine verdiğiniz sözü tutun sizlerin bir seçmeni olarak sonraki seçimde inanın oy durumumuzu gözden geçireceğiz bizler çocuk değiliz sizlerden yaşta da büyüğü z bizimle dalga geçmeyin ayıp yakışmıyor sizlere bize vereceğiniz 3600 gösterge bizi zengin etmez sadece insan gibi biraz yaşarız bizim kilo muz ed erimiz kaç diye bu teşkilatı küçük düşürmeyin sizleri seviyoruz bu sevgimizde bizleri mahcup etmeyin iyi aksamlar
Sadik bati 2 ay önce
Adam işin gırgırinda bu teskilatin hic sorunu yok hersey yolunda elhamdülillah
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49