Okul soygunları başladı... Poşet çay ve bir kavanoz şekeri bile çaldılar...

Anaokulu ikinci kez soyuldu... Poşet çay ve bir kavanoz şekeri bile çaldılar...

GÜNCEL 18.01.2021, 14:13
Okul soygunları başladı... Poşet çay ve bir kavanoz şekeri bile çaldılar...

İstanbul Beykoz’da bulunan, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Yeni Mahalle Anaokulu üç hafta arayla iki kere soyuldu. Hırsızlar, ilk soygunun ardından önlem amacı ile bir hayırsever tarafından alınan kamera sistemini, öğrenciler için alınan yapıştırıcıları, sulu boyaları, pastel boyaları, çay makinasını, bir poşet çayı ve bir kavanoz şekeri çaldı.  

İlk hırsızlık olayı bundan üç hafta önce yaşandı. Anaokulu müdürünün odasından giriş yapan hırsızlar okuldaki televizyonları, bilgisayarları, mikrofonları, kamera sistemine varıncaya kadar tüm elektronik cihazları çaldılar. Okul Müdürü Betül Kuru’nun kişisel gayretleri, sosyal medya üzerinden yaptığı duyurular ve hayırseverlerin yardımları sonucunda çalınan eşyalar kısa sürede yerine konuldu.

Okul yönetimi İlk hırsızlığın şokunu henüz üzerinden atamamıştı ki aradan üç hafta geçmeden ikinci hırsızlık olayı yaşandı. Bu olay ise Türkiye’de hırsızlığın bile ne kadar ayaklar altına alındığını gösterdi. Hırsızlar, ilk soygunun ardından önlem amacı ile bir hayırsever tarafından alınan kamera sistemini, öğrenciler için alınan yapıştırıcıları, sulu boyaları, pastel boyaları, çay makinasını, bir poşet çayı ve bir kavanoz şekeri çaldı.  

Olayın ardından polis ekipleri olay yerinden parmak izi aldılar. Üç hafta ara ile gerçekleştirilen iki hırsızlık olayındaki benzerlikler nedeni ile hırsızların aynı kişiler olduğundan şüpheleniliyor.

Yorumlar (3)
Robin Hood 9 ay önce
1 milyar dolar çalınır haber olmaz. Bir poset çay haber olur.
okuyucu 9 ay önce
onları hırsızlık saymadıklarından haber olmuyor.teşvik mi ne diyorlar
Müdür 9 ay önce
Bakanlığımız lütfen okul kameralarına uzaktan erişim imkanı versin bize böylelikle sürekli bir gözümüz okulumuzda olur. Şuan port sorunu nedeniyle uzaktan kameralara erişim mümkün değil
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49