Memur Sen: Hükümet Bahane Üretmeden Toplu Sözleşme Masasına Oturmalıdır

Memur-Sen İl Temsilcileri Toplantısı Sonuç Bildirgesi: Kamu işvereni/hükümet, bütçe disiplini, bütçe kısıtları gibi bahanelere tevessül etmeden masaya oturmalıdır.

GÜNCEL 22.07.2019, 18:36
Memur Sen: Hükümet Bahane Üretmeden Toplu Sözleşme Masasına Oturmalıdır

Memur-Sen İl Temsilcileri Toplantısı Sonuç Bildirgesi'nde, 5'inci Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleriyle ilgili, "Kamu işvereni/hükümet, bütçe disiplini, bütçe kısıtları gibi bahanelere tevessül etmeden masaya oturmalıdır." ifadeleri kullanıldı.

Memur-Sen'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 6'ncı Olağan Genel Kurul'un ardından İl Temsilcileri Toplantısı'nın 30'uncusu Ankara'da yapıldı.

Toplantının sonuç bildirgesinde 5'inci Dönem Toplu Sözleşmesi'yle ilgili sürecin 1 Ağustos itibarıyla başlayacağı belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Yeni hükümet modeliyle gerçekleştirilecek ilk toplu pazarlık olması yönüyle de bir milat vasfını üstlenecek görüşme süreci ve toplu sözleşme metni ortaya çıkarılmalıdır. Bu amaçla kamu işvereni/hükümet, bütçe disiplini, bütçe kısıtları gibi bahanelere tevessül etmeden masaya oturmalıdır. Türkiye gelişen ve büyüyen ekonomisine ilişkin çerçeveyi kamu görevlilerine ilişkin toplu pazarlık masasına aktarmalı, toplu pazarlıkla kamu görevlilerinin akıttıkları terin karşılığını almalarını sağlayacak rakamları, oranları ve hakları toplu sözleşme metnine yansıtmalıdır. Kamu görevlileri ek göstergeden gelir vergisine, kılık-kıyafet özgürlüğünden kapsayıcı sosyal güvenliğe, her konuda haklı beklentilerinin karşılanmasını, tekliflerinin kamu işvereni nezdinde karşılık bulmasını beklemekte, istemekte ve hak etmektedir."

 

Yorumlar (74)
küçük enişte 12 ay önce
heyt be yürü memur sen. duman et ortalığı ,anlaşılmaz cümleler kur, zihinleri bulandır ,höt deyince ne verirlerse kabul et tırıs tırıs evine dön, diğer sendikaları suçla. sarı sendika bile değilsiniz ,gölge etmeyin yeter.
Adill 12 ay önce
Yaaa offff sıktın artik bucuk abi bi git
Ogretmen 12 ay önce
Inanalim mi?
3 Buçuk 12 ay önce
Kalabalıkta artislik yapanın tenhada özürü kabul olmaz!!
Yalovalı! 12 ay önce
Sakın hükümeti fazla zorlamayın!İlk turda uç buçuğa imza atın! Sonra koltuklarınıza koltuk katın!
Hasan Hoca 12 ay önce
Yağmasanda gürle ...
Yale 12 ay önce
Va ha ha ha ha ha. Hiç gülecegim yoktu
Memo 12 ay önce
Bu sene %50 kesin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49