Kademeli normalleşme sonrasında otogarda yoğunluk

17 günlük tam kapanmanın ardından kademeli normalleşme döneminin 2'nci gününde 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ndaki yoğunluk devam ediyor. Ege'den İstanbul'a, İstanbul'dan memleketine gitmek isteyenler dönüşüne devam ediyor. Otobüs firmaları da yoğunluğu karşılayabilmek adına ek seferler koydu.

GÜNCEL 18.05.2021, 11:12
Kademeli normalleşme sonrasında otogarda yoğunluk

15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda dönüş yoğunluğu kademeli normalleşmenin ikinci gününde de devam etti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük tam kapanmanın bitmesinin üzerinde 2 gün geçerken 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda hareketlilik devam ediyor. Tam kapanmayı memleketlerinde geçirenler dönüşte yoğunluk oluştururken bazı otobüs firmaları İstanbul için ek sefer koydu. 

Kapanmayı İstanbul’da geçirenler ise memleketlerine dönmeye devam ediyor. Nurhan Baran, "Gece 5’te buraya geldim, bilet bulamıyorum, bu saate kadar, İzmir’e gideceğim. Gerçekten çok kalabalık" dedi. Kuşadası’na giden İsmail Özkenar, "Kızımın yazlığı var, oraya gidip eksikleri tamamlayacağız. Kalabalık, bize gündüz seyahati verdiler, gece olmuyormuş 65 yaş üstü." diye konuştu.

Kırklareli’nden gelen Ender Karşıt ise, yolların İstanbul’a girişte kalabalık olduğunu, İstanbul’a okul için geldiğini belirtti.

Firmalar Ege’den gelenlerin daha fazla olduğunu belirtiyor.

Otobüs firmalarının bazıları İstanbul’a dönüş için ek sefer koymuş durumda. Otobüs firması yetkilisi Feridun Sezer, "Gelen çok var, gidişler boş şu anda. Dönüş yoğunluğu var sadece. Ek seferler var, İzmir’den daha yoğun" diye konuştu. .

Otobüs şoförü Şenol Barkın, "Şu anda otogar biraz kalabalık, servisler de buradan olduğu için yoğun. Gelen yolcu çok, Bodrum’dan geldik biz. Ege’den baya yoğun yolcu var. Şu anda otobüslerimizin hemen hemen hepsi dolu" dedi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49