Havva bebek THY uçağında 30 bin feet'te doğdu: Uçakta doktor olmadığı için kabin ekibi doğum yaptırdı

İngiltere'ye tahliye uçuşu gerçekleştiren THY uçağında 30 bin feet'te doğum gerçekleşti. Doğumun başlamasının ardından uçakta doktor anonsu yapıldı fakat yolcular arasında doktorun olmadığı anlaşıldı. Uçuş kabin ekibi tarafından gerçekleştirilen doğum sonrası sağlıkla dünyaya gelen bebeğe Havva ismi verildi.

GÜNCEL 28.08.2021, 16:22 28.08.2021, 16:23
Havva bebek THY uçağında 30 bin feet'te doğdu: Uçakta doktor olmadığı için kabin ekibi doğum yaptırdı

Afganistan'da oluşan güvensiz ortam ve hayat şartları nedeniyle tahliyeler devam ediyor. İngiltere için çalışan Afgan vatandaşları tahliye için ilk olarak Dubai'ye götürüldü. Dubai'deki Afganları İngiltere'ye götürmek için Türk Hava Yolları (THY) tahliye seferi yaptı. Dubai-Birmingham seferini yapan uçakta, Afganistan vatandaşı 26 yaşındaki Soman Noori'nin sancıları arttı.


Türkiye saati ile 04.00 civarında Kuveyt hava sahasındayken hamile yolcunun doğum sancılarının başladığını kabin ekibine bildirmesi üzerine uçakta doktor anonsu yapıldı. Uçakta doktorun bulunmaması nedeniyle kabin amiri Aysel Yavaş ve ekibi doğum için hazırlık yaptı. Kabin ekipleri aldıkları eğitim ile doğumu gerçekleştirdi.

DÜNYA

Uçakta doğan bebeğe ömür boyu ücretsiz bilet


KONTROLLERİ KUVEYT'TE YAPILDI
Baba TajMoh Hammat ve anne Soman Noori üçüncü çocuklarının ismini Havva koydu. Tedbir amaçlı Kuveyt'e inen uçak gerekli kontrollerin ardından bebek ve ailesiyle birlikte Birmingham seyahatini sürdürdü. Uçuş Birmingham'da son buldu.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49