Haluk Bilginer: İnsanlar öğlene kadar çalışmalı

Altın Koza'da 'Onur Ödülü' alan Haluk Bilginer, gecede yaptığı konuşmada "Bana kalırsa insanlar sadece öğlene kadar çalışmalı. Öğleden sonra da dere kenarına gidip, resim ve felsefe yapmalı" dedi.

GÜNCEL 21.09.2021, 23:19
Haluk Bilginer: İnsanlar öğlene kadar çalışmalı

Adana'da bu yıl 28'incisi düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde, Volkan Severcan ve Dolunay Soysert'in sunumuyla Onur Ödülleri verildi. Onur ödüllerini Şerif Sezer, Yavuz Turgul ve Haluk Bilginer aldı.

Haluk Bilginer, yirmi yıl önce bir röportajda söylediği "

Bundan yirmi yıl sonraki Haluk Bilginer'i çok kıskanıyorum. Kim bilir neler öğrenmiş olacak"

sözlerine ithafen konuşmasında "Yirmi yıl sonra buradayım, karşınızdayım. Bir yirmi yıl sonra neler öğreneceğimi çok merak ediyorum. Hala buradaysam, size söz veriyorum yirmi yıl sonra da buraya geleceğim" dedi.
Usta oyuncu sözlerine şöyle devam etti:

"Bana kalırsa insanlar sadece öğlene kadar çalışmalı. Öğleden sonra da dere kenarına gidip, resim ve felsefe yapmalı. İnsan 70 sene bir ev almak için çalışır mı kardeşim?"

Yorumlar (2)
Felsefe yapan! 1 ay önce
Hasbelkader 1984 de İstanbul felsefeyi kazandım! Mezun olduktan sonra yıllarca işsiz kaldım!İş bulduğumda diğer öğretmenler branş gereği tanımadan zındık muamelesi yaptı! Sağ hükümetler derslerimizi azalttı! En aydını bile ne gereği var bu derslere dedi! Haluk Bey Thomas Moore gibi yazarların ütopyasını yeni okuyup etkilenmiş! Bu ülkede 400000 eğitim fakültesi mezunu işsiz! Ne tarım gün çalışması Tam gün asgari ücretle çalışan şanslı!
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49