Fedakar eğitimciler gece mesaisinde

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bulunan Hamit Kesici İlk ve Ortaokulu İdarecileri, gündüzleri öğrencilerle uğraşırken gece ise okullarını boyayıp fedakarlık yapıyor

GÜNCEL 17.11.2019, 09:40 17.11.2019, 09:41
Fedakar eğitimciler gece mesaisinde

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bulunan Hamit Kesici İlk ve Ortaokulu İdarecileri, gündüzleri öğrencilerle uğraşırken gece ise okullarını boyayıp fedakarlık yapıyor.

Dize Mahallesi'nde bulunan Hamit Kesici İlk ve Ortaokulu Müdürü Servet Yıldırım ve Müdür Yardımcısı Yılmaz Kesici, öğrencilerin gündüzleri kokudan rahatsız olmaması için gece okulu boyadı. Müdür Servet Yıldırım ve yardımcısı Yılmaz Kesici, öğrencilerine sürpriz yaşatmak için geceleri konferans salonunu boyayarak büyük bir fedalık gösterdi.

Tüm yorgunluklarına rağmen, sırf öğrenciler mutlu olsunlar diye konferans salonunu gecenin geç saatlerine kadar boyadıklarını ifade eden Okul Müdürü Servet Yıldırım; "Gecenin geç saatlerine kadar çalışıp öğrencilere bir sürpriz yapmak istedik. Konferans salonunu aynı zamanda sinema salonuna çevirmek için canla başla mücadele ettik. Yöremizin imkanları kısıtlı, sinema salonu bulunmamaktadır. Öğrencilerimizin sinema heyecanına bir katkımız olsun istedik. Bir nebze de olsa öğrencilerimizin sinema merakını gidermek istedik. Onun için meslektaşımla beraber bu konuda orta fikir üzerine bir olup, gece okulumuza gelip sırf çocuklarımızın mutluluğu için konferans salonumuzu yenileyip boyasını yaptık. Artık öğrencilerimize sinema gibi bir sosyal etkiliğini kazanmış olacağız. Bunu gönüllü bir şekilde yaptık, hiç bıkmadan ve yorulmadan. Şimdiden öğrencilerimize hayırlı olsun''dedi.

Kaynak: İHA
Yorumlar (5)
Fikret 8 ay önce
Bence fedakarlık. Sizden Allah Razı olsun
. Değerli hocaların.
Turan 8 ay önce
Öğretmenlerin fedakarlığı mı, devletin aczi mi?
Turan 8 ay önce
Öğretmenlerin fedakarlığı mı, devletin aczi mi?
Hasan 8 ay önce
Vakti zamanında idarecilik(müd.yrd) yaparken bir kermes kapsamında domates halindeki komisyonculardan okul için katkı olsun diye bağış dilenmiştik. Bir azeri kökenli rus komisyoncu denk geldi. Ondan da istedik tabi. Vermiş olduğu cevap bunu neden siz yapıyorsunuzki sizin göreviniz bumu dedi. Ne desemki??? Yerin dibine girdim. Keşke herkes kendi sorumluluğunu tam anlamıyla bilse. Lafım sözüm kesinlikle boya yapan meslektaşlara değil. Dedim ya bizde yaptık bir şeyler. Ama fedakarlık kisvesi altına sokmak yanlış bunu. Öğretmenlerin idarecilerin görevi bu olmamalı. O zaman doktorda muayenehanesini boyasın, hakim savcıda, vergi memuruda, orman şefide. Tabi bu noktada atılan haber başlıklarıda önem arz ediyor. Bence bu övünmekten çok düşündürücü bir husus. Saygılar...
Mert 8 ay önce
Turan yok senin beyninin aczi
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 05 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49