Eğitimbirsen Kendi Evlatlarını mı Yemeye Başladı

Eğitimbirsen kendi elleriyle il milli eğitim müdürü yaptırdığı müdürleri hedefe koymaya başladı ....

GÜNCEL 23.01.2020, 11:02 23.01.2020, 11:40
Eğitimbirsen Kendi Evlatlarını mı Yemeye Başladı

Kamudanhaber - Özel Haber


Alman yazar georg büchner'in fransız ihtilali'nden kırk beş-elli sene kadar sonra yazdığı 'dantons tod' (danton'un ölümü) isimli başarılı dramasında , Sezen DANTON’a  şu sözleri söyletir .

“ihtilal saturn gibidir, kendi evlatlarını yer" (orjinalini de söylemek isteri: "die revolution ist wie saturn, sie frit ihre eignen kinder")
Buradan hareketle , sendikacılık tarihinde Eğitimbirsen bu ülkede gerçek manada bir devrim gerçekleştirmiş ve tarihe not düşmüştür .

Şimdi sıra bu devrimi gerçekleştiren kendi öz evlatlarını yemeye mi gelmiştir .

Devrim önce kendi evlatlarını yer derken , devrim gerçekleştikten sonra devrimi yapanların en büyük korkusu , karşı devrimdir.

Bu korku ve güç zehirlenmesi sizi öyle bir yere getirirki , devrimi beraber yaptığınız arkadaşlarınızı önce ihanetle suçlarsınız sonra da onların idamını istersiniz .

Eğitimbirsen’in , idamını istediği il müdürü bu kez Sivas il müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ...

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI’nın il müdürlüğüne giden yolda en büyük desteği Eğitimbirsen vermiştir .

Hatta Eğitimbirsen’in İstanbul triosu Erol Ermiş , Talat Yavuz ve İdris Şekerci ( ETİ ) Sivas il müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı göreve başladıktan sonra Sivas iline hayırlı olsun ziyaretine gitmiş ve Altın suyuna batırılmış vazo hediye etmişlerdi .

Eğitimbirsen’in altın çocuğu mesajı verilerek bu aşağıdaki resimler sendika sayfalarından sayfa sayfa yayınlanmıştı.

Daha sonra Sivas İl müdürüne Kabe’den dua eden , Gittiği umrede bile il milli eğitim müdürünün ismini paylaşarak duasını yayınlayan Sivas Eğitimbirsen şube başkanını Halil İbrahim beyin dualarına il müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı , Facebook üzerinden teşekkür etmişti .

Sivas Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile Eğitimbirsen arasında Kabe’ye bile yansıyan bu kutsal ittifak ve aşk sona erdi .

Eğitimbirsen genel başkanı Ali Yalçın , Sivas iline çıkartma yapıp okul müdürlerine üst perdeden konuşup üyelerinin gazını aldı .

Okul müdürlerine yanınızdayız mesajı verdi .

Eğitimbirsen’in İstanbul triosu her konuda görüş belirtirken , İstanbul’dan kankaları Sivas il müdürü Ebubekir bey hakkında yorum yapamadılar .

Neden mi ?

Altın suyuna batırılmış vazo resmî ve Ebubekir beye övgüler arşivde duruyor da ondan ...

Devrim önce kendi evlatlarını yer dedik ya ...

Sivas il müdürü ile Eğitimbirsen arasında yaşanan mücadele , Eğitimbirsen’in İstanbul triosu gerçekten zor duruma düştü ...

Ali Yalçın’da zor duruma düştü !

Ali Yalçın daha önce başarısız yöneticiler incelenmeli ve görevden alınmalı mesajıyla bir rapor yayınlamış ve Bakanlığa yönetici atama önerisi olarak sunmuştu .

Sivas il müdürü de Ali Yalçın’ı dinleyip başarısız  okul yöneticilerini görevden alınca kıyamet koptu ...

Devrimi yapan sendika , kendi evladına göz dikti .

Ebubekir Bey , Ali Yalçın’ın yönetici atama önerisini çok ciddiye alarak hata yapmıştır .

Ali YALÇIN, günün şartlarına göre konuşur .

Sendikacıdır...

Menfaat örgütünün lideridir.

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama yönetmenliğini değiştirmek isteyip mevcut yöneticilere de hamle yapacağı dönemde bu jargonu geliştirmiş ve şovunu yapmıştır .

Ali YALÇIN, yöneticiler denetlenmeli ve başarısız olanlar görevden alınmalı derken kendi üyelerini kastetmemiştir !!!!

Sivas Milli Eğitim Müdürü , Ali Yalçın’ın bu mesajını yanlış anlamıştır .

Son söz ; Sivas Milli Eğitim Müdürü , Eğitimbirsen’in hediye ettiği Altın suyuna batırılmış vazoyu ve Kabe’den yapılan duaları ne yapacak merak ediyoruz .

Yorumlar (54)
Teoman 1 yıl önce
Hallerini gülerek izliyoruz ama eğitimin kimlerin elinde olduğunu düşünerek de halimize ağlıyoruz.
Ahmet 1 yıl önce
Daha beter olsunlar,yandaş yalakalar,eğitimin ülkede düştüğü hale bak
Ali 1 yıl önce
Asıl mesele 5 ay önce kimsesi olmayan yılların tecrübesine sahip 21 okul müdürü ve iki ilçe MEM müdürü LGS bahane edilerek görevden alındı. O zaman EBS olaya duyarsız kaldı. Ne zaman ki 84 tane müdür hakkında kınama cezası verilince Sivas ebs atağa geçti.
huzun 1 yıl önce
"sendikacılık tarihinde Eğitimbirsen bu ülkede gerçek manada bir devrim gerçekleştirmiş". Ne yapmış, hükümetin her dediğine imza atmış.
helvacı 1 yıl önce
Neyin devrimini yapmış Ebs.
TEŞEKKÜRLER BAYBURTLU HEMŞERİM 1 yıl önce
Yerel seçimde AK PARTİ kaleleri ittifak yapılmayan yerlerde MHP ye geçti. (Bayburt, Çankırı, Karaman, Kastamonu v. s.) Bahçeli akıllı adam.Biliyor ki bunların içinde KAFASI ÇALIŞAN adam yok fazla. Ben de BAŞKAN çöken bir partiyi seçime 3 yıl varken akil insanlarla yeniden düzenler dedim ve kongreleri takip ettim. Haberiniz olsun maalesef gelen kendini kurtarma derdinde. Bakın AKP TEŞKİLATLARINA,YAT partilerine... 3,5 ŞIRNAK gülü Alinin yaptıklarını çok görmeyin. Nasıl isek öyle yönetiliyoruz. Çözüm sürecinde "ulan bu Allah sız kitapsızlar müzakere olmaz" diyen bizleri afaroz ettiler,şimdi kadın tiyatroya gitti diye neler diyorlar. ALLAH CEHENNEMİ ÖYLE BİR DOLDURACAK Kİİİİ...
Murat 1 yıl önce
Ya bırakın yıldızeli milli eğitim müdürü neden alındı başarısız olduğu için mi?? Gece gündüz koşturan biri neden görevden alınır???
sevi 1 yıl önce
çok komiksiniz
Öğretmen 1 yıl önce
Bırak Ali bey bu işleri Bartın da şube başkanına bak hani siz fuduliler isiniz hani göz Ömer in adaleti
Üyelerinize sorun ortaklaşa caka satan küçük dağları ben yarattım diyen şube başkanınıza mı kefiller yoksa yönetim kurulu üyeliğini terkedip sendikadan üyelikten bile istifa eden arkadaşlara mı bu adamlar sizce gece gündüz koştururken niye terkettiler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49