EBA Canlı Ders Öğrenci Giriş Sorunu Çözülmelidir

EBA Canlı Ders Öğretmen ve Öğrenci Giriş Sorunu Çözülmelidir.

GÜNCEL 10.09.2020, 22:17
EBA Canlı Ders Öğrenci Giriş Sorunu Çözülmelidir

Uzaktan eğitim EBA TV ve EBA canlı ders üzerinden devam ediyor. Telafi eğitimi 18 Eylül'e kadar devam edecek. 21 Eylül'den itibaren ise 1. sınıflar hariç diğer tüm sınıflar uzaktan eğitime devam edecek.

EBA canlı ders uygulamasında öğretmenleri ve öğrencileri ilgilendiren bazı sorunlar tespit edildi.

Bu sorunlardan biri EBA'da oluşan yoğunluk nedeniyle uygulamaya veya web sayfasına giriş yapılamamasıdır.

Şu an telafi dönemi olması sebebiyle birçok öğrenci canlı derslere katılmamaktadır. Buna rağmen bazı saatlerde EBA çok kalabalık uyarısı sebebiyle giriş yapılamamaktadır.

Canlı derse katılan öğrenci sayısı zamanla arttığında yoğunluk daha da artacaktır. Bu konuda önlem alınmalıdır.

Yine EBA'ya giriş yaptıktan sonra canlı ders saati gelmesine rağmen öğretmenler canlı dersi başlatamamaktadır.

Örneğin 10.10'da dersine giriş yapmak isteyen bir öğretmen, canlı dersi açarken sistemin verdiği hatalar sebebiyle 5-10 dakika boyunca canlı dersi açmaya çalışmakta ve zaman kaybı olmaktadır.

Ders süresi 30 dakikadan 20 dakikaya düşmektedir. Canlı dersi başlata tıklandığı anda sayfanın açılması hem öğretmenler hem de öğrenciler açısından verimi artıracaktır.

Gerekirse EBA TV kanallarında olduğu gibi ilkokul, ortaokul ve lise şeklinde ayrılarak sistemdeki yoğunluk ve hatalar azaltılabilir.

Yorumlar (6)
On dokuz milyon öğrenci! 11 ay önce
Hangi sistem haftada 20 saatten ( her sınıfa) 19 milyon öğrenci nın giriş yapmasına müsade eder! Aylarca belki yıllarcauzaktan canlı ders ile avunacağız! Yoklama var mı? Yok? Canlı sonunda sınav var mı? Yok? Öğrenci uzaktan eğitimi niçin ciddiye alsın?
Rcp 11 ay önce
WhatsApp Facebook gibi uygulamalara 19 milyon değil milyarlarca insan anlık olarak giriyor ve sıkıntı çıkmıyor. Altyapısı kesinlikle yetersiz. Ayrıca öğrencilerin tamamı aynı anda girmiyor. Hepsinin saati farklı. Bugün iki canlı dersim vardı 10 dk denedim giremedim. Çocukları zoom üzerinden çağırdım.
Metin 11 ay önce
Olduğu kadar arkadaş.En mükemmeli bile olsa zaten kayıp bir yıl olacağı kesin.Sıkmayın canınızı.Millet canıyla boğuşuyor,bir yandan eve ekmek getirmeye uğraşıyor.Bırakın bir sene eğitim öğretim olmasın.Ne var yani.Sanki ay üssü alfa mı kuracağız.Takmayın fazla.Sadece maske takın,kafaya takmayın.
Ahmet 11 ay önce
Bırakın bizi biz kendimiz çözelim. Eba zorunlu olmaktan çıkarılsın. Ayak bağı oluyor.
Tırt 11 ay önce
Özellikle Milli Eğitim Bakanlığında maalesef herşey Tırt. bürokratlar Sosyal Medyadan algı peşinde, Allah rızası için Memleketinin hayrına iş yapan yok...
Taha 11 ay önce
Destekleme Yetiştirme Kursları pandemi sebebiyle sinlandirilmalidir
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49