CoronaVac aşısına 'Acil Kullanım Onayı' verildi

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, analizleri tamamlanan CoronaVac aşısı için "Acil Kullanım Onayı" verdi.

GÜNCEL 13.01.2021, 19:10
CoronaVac aşısına 'Acil Kullanım Onayı' verildi

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından, analizleri tamamlanan CoronaVac aşısı için "Acil Kullanım Onayı" verildi.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan yapılan açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından bulaşıcı hastalıklar kapsamında kabul edilen ve halk sağlığını ciddi olarak tehdit eden Kovid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında kullanılması planlanan "Coronavac 600 SU/0.5 ml IM Enjeksiyon Süspansiyon İçeren Flakon" isimli aşının, halka hızlı erişiminin sağlanması için Acil Kullanım Onayı kapsamında değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda bilimsel veriler değerlendirilirken, bir yandan da ülkemize ulaşan numuneler kurumumuz laboratuvarlarında 14 gün boyunca incelenmiştir.

Bilimsel değerlendirmeler ve incelemeler sonucunda, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca ilgili aşı için Acil Kullanım Onayı verilmiştir."

Yorumlar (3)
Yüzde elli! 1 hafta önce
Onay izni yüzde elli olmalı! Yüzde elli bir aşı da ne demek?Umudumuz Şaban Filimi aklıma geldi! Sağlık elbette en önemli şey! Eğitim,iş hayatı,ekonomi de önemli! Maalesef bu aşı fayda vermezse yıllarca eğitim ekonomi iş hayatı bu şekilde topal gidecek!
Acele etme 1 hafta önce
Aşı firması etki oranının yüzde 50 olması bizim için yeterli dedi. Yani ne demek ben alacağım paraya bakarım. Hem de faz 3 çalışması yapılmamış aşı için bu acelecilik niye?
Allah, adildir 1 hafta önce
Sayın Ateş Kara, korona çıktığı günlerde aşı bulunsa bile uygulamak için en az üç yıl geçmesi gerekir derken ne oldu da bu fikrinden vazgeçip iki aylık aşıyı vurunun diye ısrar ediyor?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49