Bakan Albayrak: Çiftçiye Türkşeker aracılığıyla destek sağladık

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: "Türkşeker aracılığıyla hububat, bakliyat, domates, patates ve sera ürünleri başta olmak üzere birçok tarımsal üründe çiftçimize 600 milyon lira destek sağladık"- "Üretime dayalı milli ekonomi politikamızla üreticilerimizin yanındayız"

GÜNCEL 03.11.2020, 13:29
Bakan Albayrak: Çiftçiye Türkşeker aracılığıyla destek sağladık

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkşeker aracılığıyla hububat, bakliyat, domates, patates ve sera ürünleri başta olmak üzere, birçok tarımsal üründe çiftçiye 600 milyon lira destek sağladıklarını bildirdi.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, asırlık kurumlarla üreticileri desteklediklerini ifade etti.

Sağlanan desteklere ilişkin bilgi veren Albayrak, "Türk Şeker aracılığıyla hububat, bakliyat, domates, patates ve sera ürünleri başta olmak üzere birçok tarımsal üründe çiftçimize 600 milyon lira destek sağladık. Üretime dayalı milli ekonomi politikamızla üreticilerimizin yanındayız." değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak'ın paylaşımında, 600 milyon liralık desteğin son iki ayda çiftçilere sağlandığı ve 2020 yılındaki toplam destek tutarının 1 milyar 800 milyon liraya ulaştığı kaydedildi.

Yorumlar (1)
muallim 4 hafta önce
Bakanlar kurulundaki en BAŞARISIZ bakan sizsiniz. Siz var olduğunuz sürece sayın cumhurbaşkanımıza ve ak partiye oy vermeyeceğim. Türkiyede milyonlarca kişinin de böyle düşündüğüne inanıyorum. Bir anket yapın sayın bakan ha ne dersiniz?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49