Babacan: Zorunlu eğitimi 3 yaşından itibaren başlatacağız. YÖK'ü kaldıracağız. Eğitimi özgürleştireceğiz

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "İlk istifa mektubum 2009'dur. Çünkü insan kaynağı ile ilgili bozulma vardı. 2011 yılında ikinci istifamı verdim. Sonraki senelerde sorunlar çok büyüdü ve kangren gibi her yeri sardı" açıklamasını yaptı.

GÜNCEL 26.09.2021, 22:14
Babacan: Zorunlu eğitimi 3 yaşından itibaren başlatacağız.  YÖK'ü kaldıracağız. Eğitimi özgürleştireceğiz

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "İlk istifa mektubum 2009'dur. Çünkü insan kaynağı ile ilgili bozulma vardı. 2011 yılında ikinci istifamı verdim. Sonraki senelerde sorunlar çok büyüdü ve kangren gibi her yeri sardı" açıklamasını yaptı.

HaberTürk TV'de Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Babacan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

"Bütün yetki ve güç Sayın Erdoğan'ın elinde ama buna rağmen sorunlar çözülemiyor. İstişare kültürü kalmadı. Sayın Erdoğan'ın yanında artık dürüst ve işinin ehli insanlar yok"

İster laik cephede olsun ister dindar kesimde kimse kendi yaşam görüşünü ve tarzını başkasına dayatmasın istiyoruz. Rövanşist duyguların bitmesini temenni ediyoruz"

Zorunlu eğitimi 3 yaşından itibaren başlatacağız. Üniversiteleri hayat boyu öğrenme merkezi haline getireceğiz. YÖK'ü kaldıracağız. Uzun vadeli bakacağız. Eğitimi özgürleştireceğiz

Yorumlar (8)
Doğuştan başlat! 1 ay önce
Doğuştan zorunlu eğitimi başlat! Eğitimde covid 19;dolayısıyla aksayan pek çok husus varken milyonlarca türkçe milletin mülteci öğrenci varken kalk bununla uğraş!
Aslan 1 ay önce
Bu çocuklar ailelerini görmesinler. Bunun bir sonraki adımı çocuk doğduktan sonra devlete teslim etmek mi olacak. Bütün çocuklarından nüfusunu öğretmenlerin üzerine geçirin olup bitsin. Bu nasıl bilinçsiz bir yaklaşım.
Asd 1 ay önce
Kendisi çok özgür de millete aşık atıyor İngiliz tayı bir
Kral 1 ay önce
3 yaşında zorunlu eğitim mi: )))
ufuk 1 ay önce
3 yaş demeseydin iyiydi yine kaybettin millet uzun okul süresinde heba olan gençleri için zaten bıkmış 12 yıllık eğitimden siz +3 eşitttir 15-16 yıla çıkaracağız diyorsunuz şaka gibi
Aslan 1 ay önce
Bu çocuklar ailelerini görmesinler. Bunun bir sonraki adımı çocuk doğduktan sonra devlete teslim etmek mi olacak. Bütün çocuklarından nüfusunu öğretmenlerin üzerine geçirin olup bitsin. Bu nasıl bilinçsiz bir yaklaşım.
Bu cocuklar anne baba aile kardes kavramlarını ne zaman öğrenecekler.
AT İZİ 1 ay önce
EĞİTİM BU ÜLKEDE ÖZGÜRLEŞMEZ . SESİ GÜR ÇIKANIN SESİNİ KISMAKLA GÖREVLİ KANUNLAR YÖNETMELİKLER GIRLA
Öğretmenin biri 1 ay önce
yüzde sıfır nokta sıfır bilmem kaç oyla mı yapacaksın bunları ali efendi? bir atasözümüz var bilir misin aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış. Herkes senin parti kurma amacını biliyor. amacınız iktidar falan değil iktidardan ne kadar pay koparsam da Reisin tekrar başkan seçtirmesem amacınız tam da bu.
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49