Adalet Bakanı Gül'den Sedat Peker'in iddiaları ile ilgili açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Ciddi bir iddia varsa adliyeler açıktır. Kim hangi bilgi belgeyi verecekse Cumhuriyet savcılarının kapısı açıktır. Yargı mensuplarının görevi suçla mücadele anlamında iddiaların üzerine gidip değerlendirmektir." dedi

GÜNCEL 17.06.2021, 14:46
Adalet Bakanı Gül'den Sedat Peker'in iddiaları ile ilgili açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Gül, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in iddialarıyla ilgili, "Ciddi bir iddia varsa adliyeler açıktır. Kim hangi bilgi belgeyi verecekse Cumhuriyet savcılarının kapısı açıktır. Yargı mensuplarının görevi suçla mücadele anlamında iddiaların üzerine gidip değerlendirmektir. Suç varsa, delillerle ortaya konuyorsa yargıdan beklenen hukukun gereğini yerine getirmesidir. Karakter suikastıyla ilgili bizim insanımızın lekelenmeme hakkı vardır." dedi.

Türkiye eski Türkiye olmadığını ve algı operasyonlarıyla kimsenin bir şey elde edemeyeceğini söyleyen Gül, "Suç ihbarı Cumhuriyet savcılarına tanınan yetkidir, hiçbir kurum dava aç açma diye telkinde bulunamaz" şeklinde konuştu.

Yorumlar (2)
Ahmet Tan 2 ay önce
Ciddi bir iddia yok onun için herhangi bir işlem yapılmıyor. Sedat Peker in anlattıkları, demokratik hukuk devletinde olması gereken doğal şeyler. Cumhuriyet savcılarımız neden uğraşsın?
MADUR 2 ay önce
ÖMÜR BOYU NAFAKA DÜZENLEMESİ NE DURUMDA ?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49