Adalet Bakanı Gül'den personel özlük hakları için açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada "tüm çalışanlarımızın özlük haklarını daha iyileştirilmesi için Maliye Bakanlığımızın desteğiyle bu konuda da yine ilave adımları atmaya devam edeceğiz." dedi.

GÜNCEL 10.12.2020, 08:37 10.12.2020, 08:41
Adalet Bakanı Gül'den personel özlük hakları için açıklama

TBMM Genel Kurulu'nda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin maddelerinin görüşmeleri sürüyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, görüşmelere katılarak konuşma yaptı.

Bakan Gül "Adliyelerde ve ceza infaz kurumlarında çalışan personelimiz bizim için çok kıymetlidir. Gece gündüz gayret eden, çaba sarf eden tüm personelimize, yargı mensuplarımıza buradan şükranlarımı sunuyorum. Ve yeni personel alımı sürecimiz devam etmektedir. Bildiğiniz gibi ceza infaz kurumlarında fiili hizmet zammını getirmiştik, mübaşirlerimizle ilgili adımlar atmıştık. Ancak tüm çalışanlarımızın özlük haklarını daha iyileştirilmesi için Maliye Bakanlığımızın desteğiyle bu konuda da yine ilave adımları atmaya devam edeceğiz. Tüm çalışmalarımız milletimiz ve ülkemiz içindir. Ülkemizin hukuk ve adaletini daha ileriye taşımak için katkı sunacak bütün görüşlere, bütün önerilere hiçbir siyasi bariyer koymaksızın açık olduğumuzu buradan ifade etmek isterim çünkü yargı AK PARTİ'nin yargısı değildir; yargı 83 milyonun yargısıdır, bu milletin yargısıdır. " dedi.

Bakan Gül önümüzdeki dönemde, kamunun vatandaşla mahkemelik olduğu, vatandaşın kamuyla, devletle mahkemelik olduğu uygulamaya da son vermek üzere idari sulh müessesesini getireceklerini belirtti ve "Böylece, hem yargının iş yükü azalacak hem de vatandaş devletiyle mahkemelik olmayacak, devlet vatandaşıyla mahkemelik olmayacak. Bunu da hep beraber, inşallah, aziz milletimizin hizmetine sunacağız." dedi.

Yorumlar (2)
hasan 9 ay önce
Kamu kaynakları devlet memuruna harcanır ise; kamu çalışanlarının çocukları çalışacak yer bulamayacaklardır.
sözleşmeli İ.K.M. 9 ay önce
25 ve 30 yıl civarında görev yapan memurların dediği gibi çalışmalar devam ediyor.
Onlar dinlemiş bu sözleri 30 sene bir 30 senede biz izleriz herhalde sözlşemeli olarak.
Hayal ediyorum saçlarım ağırmış veya başta saç kalmamış komisyona sözleşme imzalamaya gidiyorum 1 sene daha sağlamdayız diye :9
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 06 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49