Altın fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmeleri yatırımcıları harekete geçirdi. Fed'in açıklamaları sonrası altın fiyatlarında yaşanan düşüş, piyasalarda dikkatleri üzerine çekti. Bu durumda yatırımcılar, "Altın gram fiyatında düşüş sürecek mi?" sorusuna yanıt aramaya başladılar. İslam Memiş, altın gram fiyatı için kritik rakamları açıklayarak "Hazır olun" mesajı verdi. İşte altın fiyatlarıyla ilgili önemli detaylar...

İslam Memiş'ten Altın Fiyatları Yorumu

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. İşte Memiş'in konuşmasından öne çıkanlar:

"Ons altın, 2280 dolara kadar geriledi ve daha sonra 2300 doların üzerine ataklar gerçekleştirdi.

Kritik Seviyeler

Galatasaray taraftarının Florya'da açtığı Mert Hakan pankartı gündem oldu Galatasaray taraftarının Florya'da açtığı Mert Hakan pankartı gündem oldu
  • 2280 dolar seviyesi kritik bir destek noktasıdır. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılması durumunda düşüşlerin 2200 dolara kadar sürebileceğini öngörebiliriz.

ONS 2200 Dolar Altınını Görür mü?

  • 2280 dolar seviyesi güçlü bir destek sağlıyor. Ancak aşağı yönlü kırılma yaşanması durumunda 2195 dolar seviyesi hedeflenebilir, bu gerçekleşme biraz gecikmeli olabilir.

İslam Memiş'ten Altın Gram Fiyatı İçin Yeni Rakam

  • Gram altın için 2350-2450 TL aralığını takip etmekte fayda var.

Düşüşler Devam Edecek

  • Kısa vadede düşüşlerin devam edeceğini öngörüyorum. Gram altın Türk Lirası fiyatı, ONS fiyatlarından negatif yönde etkilenerek muhtemelen 2400 lira seviyesinin altına inecektir.

"Hazır Olun"

  • Mayıs ve Haziran aylarında piyasalarda sert dalgalanmalara hazır olunmalıdır."